POTWIERDZONE: Chelsea z transferem wielkiego talentu. Do drużyny dołączy w... 2025 roku

POTWIERDZONE: Chelsea z transferem wielkiego talentu. Do drużyny dołączy w... 2025 roku fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Canal del Fútbol

Kendry Páez z Independiente del Valle dołączy po świętowaniu 18. urodzin do Chelsea. Fakt realizacji przyszłego transferu z udziałem utalentowanego pomocnika potwierdził dyrektor Santiago Morales w kanale El Canal del Fútbol.

Jeden z największych piłkarskich talentów z Ameryki Południowej wzbudził w minionych miesiącach olbrzymie zainteresowanie ze strony czołowych europejskich klubów, mimo że nie było mu jeszcze dane zadebiutować na seniorskim poziomie.

Spośród nich najbardziej konkretna oraz zdecydowana w walce o 16-letniego pomocnika okazała się Chelsea.

Wystosowała ona najkorzystniejszą ofertę finansową Independiente del Valle i przedstawiła samemu zawodnikowi atrakcyjną ścieżkę rozwoju, która przypadła mu do gustu.

W konsekwencji pojawiły się w mediach doniesienia o wypracowaniu pełnego porozumienia pomiędzy stronami, które weszłoby w życie w 2025 roku po świętowaniu przez piłkarza 18. urodzin w maju.

Teraz te doniesienia potwierdził dyrektor Santiago Morales w kanale El Canal del Fútbol.

- Dzisiaj mogę to powiedzieć. Kendry Páez dołączy do Chelsea w 2025 roku. Otrzymaliśmy oferty od Manchesteru United i Borussii Dortmund, ale Chelsea wykazała nim ogromne zainteresowanie - przyznał działacz.

Independiente del Valle zarobi, wraz z wliczonymi dodatkami, rekordowe 20 milionów euro na sprzedaży swojego wychowanka.

Tym samym pobity zostanie rekord Moisésa Caicedo, który przeszedł w połowie sezonu 2020/2021 do Brighton za pięć milionów euro.

Niewykluczone, że do tego czasu wartość pomocnika „Mew” jeszcze wzrośnie, ponieważ jego macierzysty klub zagwarantował sobie 20 procent z sumy kolejnej transakcji z jego udziałem.

Kendry Páez może pochwalić się zanotowaniem już sześciu występów na seniorskim poziomie ze zdobytą bramką.

W najbliższym czasie pokaże się szerszemu gronu publiczności jako najmłodszy uczestnik Mistrzostw Świata U-20.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy