POTWIERDZONE: Cody Gakpo był o krok od hitowego letniego transferu

POTWIERDZONE: Cody Gakpo był o krok od hitowego letniego transferu fot. ANP Sport/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Cody Gakpo przyznał na łamach „The Telegraph”, że w letnim oknie transferowym znajdował się o krok od przeprowadzki z PSV Eindhoven do Manchesteru United.

Reprezentant Holandii prezentował bardzo wysoką formę w ubiegłych rozgrywkach i dzięki temu znalazł się na celowniku pokaźnej liczby klubów. Spośród nich największe zainteresowanie jego usługami przejawiały te rywalizujące w Premier League.

Początkowo wydawało się, że na czele wyścigu o podpis 23-letniego skrzydłowego znajduje się Arsenal. „Kanonierzy” odpuścili jednak na pewnym etapie prowadzenie rozmów z PSV i ten fakt próbowały wykorzystać Leeds United oraz Southampton.

Cody Gakpo nie palił się jednak specjalnie do zaliczenia przenosin do jednej z tych ekip i z wielkim entuzjazmem odniósł się do pojawienia propozycji gry w Manchesterze United.

Ofensywny zawodnik przyznał na łamach „The Telegraph”, że jego transfer do „Czerwonych Diabłów” był bardzo bliski realizacji, chociaż ostatecznie nie doszedł do skutku. Dlatego też zdecydował się pozostać w drużynie z Eindhoven, by w możliwie jak najlepszy sposób przygotować się do udziału w mundialu.

- Byłem bliski wyjazdu. Kilka razy rozmawiałem z Erikiem ten Hagiem. Umowa nie doszła jednak do skutku, co było rozczarowujące dla mnie i mojego dalszego rozwoju, ponieważ Manchester United jest jednym z największych klubów na świecie, oraz dla samego PSV, bo transfer do takiego zespołu byłby dobrą rzeczą dla drużyny - powiedział Holender.

- Na około tydzień przed końcem okna transferowego musiałem podjąć decyzję, bo mogłem jeszcze trafić do Leeds United lub Southampton. W końcu zostałem, ale był to dla mnie stresujący okres - dodał skrzydłowy.

23-latek będzie miał z pewnością w niedalekim czasie ponownie okazję ku temu, by znaleźć nić porozumienia z jednym z klubów z Premier League, ponieważ w dalszym ciągu osiąga bardzo dobre wyniki indywidualne, co przekłada się na satysfakcjonujące rezultaty PSV.

Na obecnym etapie sezon Gakpo może pochwalić się trzynastoma trafieniami i jedenastoma asystami w 18 występach.

***

Cody Gakpo na sprzedaż. PSV czeka na odpowiednią ofertę

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy