POTWIERDZONE: Mauro Icardi na wylocie z PSG

POTWIERDZONE: Mauro Icardi na wylocie z PSG fot. Christophe Saidi/SIPA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CulturePSG.com

Christophe Galtier, trener Paris Saint-Germain, opowiedział o sytuacji Mauro Icardiego, który trenuje z grupą piłkarzy przeznaczonych do sprzedaży. Francuz powiedział wprost, że najlepiej byłoby, jakby napastnik poszukał sobie nowego klubu.

29-latek pojechał na obóz przygotowawczy do Japonii i wziął udział we wszystkich trzech sparingach. Następnie został powołany na mecz o Superpuchar Francji, po czym… przepadł.

Sytuację tę wiązano z ewentualnymi problemami osobistymi, ale jak się okazuje, sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Jak wytłumaczył Christophe Galtier, reprezentanta Argentyny zabrakło choćby na ławce podczas rywalizacji ligowej z Clermont Foot 63 ze względów czysto sportowych, a w środę został on przeniesiony do grupy zawodników, którzy nie znajdują się w planach trenera.

– Dołączył do grupy biorącej udział w sesji popołudniowej. Nie było to łatwe. Powiedziałem mu, że ograniczę grupę i że nie chcę pracować z 25 zawodnikami, nie można ustawiać piłkarzy za linią boczną – oświadczył.

– Czy ma jakieś oferty i jakie są jego preferencje? Nie wiem. Klub pracuje z Mauro, aby znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie. W ostatnich sezonach otrzymywał mało czasu na grę, myślę, że to ważne, aby wrócił na właściwe tory. Czy aspiruje do przejścia do klubu grającego w Lidze Mistrzów lub konkretnej ligi, tego nie wiem. Myślę, że zarówno w interesie Mauro, ale także klubu, musimy znaleźć najlepszy możliwy kompromis, to znaczy klub, w którym może pokazać swoje najlepsze cechy – zauważył, dając do zrozumienia, że jego dni na Parc des Princes są policzone.

Mauro Icardi był łączony z Monzą, ale klub ten już zamyka transfer Andrei Petagny z SSC Napoli. W tej sytuacji wydaje się, że ta opcja odpada.

Atakujący poprzedni sezon zakończył dorobkiem 30 spotkań i pięciu goli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy