Poważny kandydat na nowego obrońcę Tottenhamu. Chce go też Manchester United

Poważny kandydat na nowego obrońcę Tottenhamu. Chce go też Manchester United
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mirror

Tottenham i Manchester United mogą stoczyć bój o podpis defensora.

Toby Alderweireld nadal nie podjął decyzji odnośnie swojej przyszłości. Jego umowa z Tottenhamem obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku, a sam zawodnik nie kwapi się, aby ją przedłużyć.

Jeżeli działaczom „Kogutów” nie uda się przekonać Belga do parafowania nowego kontraktu, wówczas w następnym letnie transferowym będzie do wzięcia za jedyne 25 milionów euro. Tak bowiem stanowi klauzula wpisana w dokument.

Już w lipcu chęć pozyskania 29-latka przejawiał José Mourinho. Portugalczyk nie był jednak w stanie sprostać wymaganiom finansowym Tottenhamu, dlatego transfer się nie powiódł. Nie można jednak wykluczyć, że sprawa wróci za niecałe dwanaście miesięcy.

Manchester United nie zamierza jednak siedzieć i czekać na rozwój zdarzeń. Na potwierdzenie można nadmienić, że w orbicie jego zainteresowań znalazł się Nikola Milenković. O pozyskanie Serba zabiega także wspomniany Tottenham, który chce się zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych przenosin Alderweirelda na Old Trafford.

Utalentowany defensor w lipcu minionego roku zamienił Partizan na Fiorentinę. Od tego czasu stał się jedną z czołowych postaci swojego zespołu, co z kolei przykuło uwagę potencjalnych nabywców. Chęć jego pozyskania przejawiało już wcześniej Atlético Madryt.

21-latek rozegrał w tym sezonie osiem ligowych spotkań. Na jego dorobek złożyły się dwa gole. Obecna umowa wiąże go z klubem zlokalizowanym we Florencji do 30 czerwca 2022 roku.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy