„Poznań” z nowym znaczeniem w słowniku Cambridge. Wszystko za sprawą kibiców Lecha

„Poznań” z nowym znaczeniem w słowniku Cambridge. Wszystko za sprawą kibiców Lecha
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Dictionary.cambridge.org I Gazeta Wyborcza

Słowo „Poznań” oficjalnie ma nowe znaczenie, a przynajmniej według Cambridge Dictionary. Wszystko za sprawą kibiców Lecha.

W sezonie 2010/2011 Lech Poznań rywalizował w grupie A Ligi Europy z Manchesterem City. Pierwszy mecz pomiędzy oboma ekipami, który rozegrano na Etihad, zakończył się zwycięstwem „The Citizens” 3:1 (hat-trick Emmanuela Adebayora i gol Joëla Tshibamby). Na stadionie angielskiego klubu nie brakowało kibiców „Kolejorza”, którzy w pewnym momencie, dopingując poznańską drużynę, odwrócili się plecami do murawy i zaczęli podskakiwać.

Ich zachowanie szybko zostało podchwycone przez sympatyków drużyn z Anglii (również samego MC) i nie tylko. Choć podobna celebracja przewijała się przez trybuny już wcześniej, zaczęła być nazywana jako „robienie Poznania”.

Teraz określenie to trafiło do słownika Cambridge.

„The Poznań - celebracja kibiców piłkarskich w momencie zdobycia bramki przez ich drużynę. Polega na odwróceniu się plecami do boiska, trzymaniu za ramiona i wspólnym podskakiwaniu” - można przeczytać w słowniku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy