Prezydent Unionu Berlin, Dirk Zingler, o przyszłości światowego futbolu. „Jeśli to zrobimy, uratujemy naszą piłkę nożną”

Prezydent Unionu Berlin, Dirk Zingler, o przyszłości światowego futbolu. „Jeśli to zrobimy, uratujemy naszą piłkę nożną”
Redakcja
Redakcja
Źródło: Union Berlin | Berliner Zeitung

W swoim gościnnym artykule na łamach „Berliner Zeitung”, Dirk Zingler wyraził wielką obawę, co do kierunku, w którym zmierza futbol i dał swoją receptę na to, jak zapobiec katastrofie.

Po niepowodzeniu Superligi i planowanej reformie Ligi Mistrzów, 56-latek wezwał do wprowadzenia górnych limitów transferowych oraz o zachowanie zasady 50+1. W swoim, niezwykle emocjonalnym, tekście Zingler zwrócił się także bezpośrednio do Florentino Péreza.

Prezydent Realu Madryt niedawno ogłosił, że może utrzymać swój klub przy życiu tylko dzięki pomocy Superligi. Zingler, nie mogąc już dłużej słuchać takich wyjaśnień, napisał: „Drogi señorze Pérez, nie bój się: dobrze wychowane potwory piłkarskie, które można uratować jedynie dzięki 3,5 miliardom euro z Superligi, muszą umrzeć, zanim całkowicie pochłoną najpiękniejszy sport na świecie”.

W dalszym fragmencie wyjaśnił jak według niego powinny wyglądać zdrowe finanse w światowym futbolu.

„Opłaty transferowe, pensje zawodników, honoraria konsultantów - limity wydatków mogą pomóc nam uciec przed śmiercionośną spiralą wzrostu” - stwierdził Zingler.

Walka z przejmowaniem klubów przez inwestorów jest dla prezydenta Unionu Berlin najwyższym priorytetem.

„Rosnąca presja na wejście do futbolu coraz większej liczby inwestorów wynika z zapotrzebowania na pieniądze. Jeśli uda nam się opanować ten trend, ograniczając przepływy finansowe, uratujemy naszą piłkę nożną” - napisał 56-latek, który pełni swoją funkcję nieprzerwanie od 2004 roku.

Na koniec zwrócił się z prośbą o ustanowienie zupełnie nowych zasad.

„Usuńmy ciągłe dążenie do nowych źródeł dochodu, ustanawiając sobie rozsądne zasady” – spuentował Zingler.

MICHAŁ NIKLAS

Więcej na temat: 1. FC Union Berlin Niemcy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy