Progresywna klauzula Endricka szansą dla gigantów

Progresywna klauzula Endricka szansą dla gigantów fot. Gabriel Machado/Agif/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Relevo.com

Endrick może w tej chwili zostać wykupiony z Palmeiras za 40 milionów euro. Tyle wynosi obecnie jego klauzula, mogąca osiągnąć maksymalnie 60 milionów euro w przypadku zrealizowania określonych celów przez nastolatka - uważa Jorge Picón z Relevo.com.

Utalentowany napastnik nie zdążył jeszcze podpisać profesjonalnego kontraktu z ekipą z São Paulo, a już zaczął być łączony z szeregiem zespołów z absolutnego europejskiego topu.

Przedstawiciele Palmeiras nie obawiali się jednak w żadnym stopniu utraty młodego Brazylijczyka i przed jego 16. urodzinami ustalili z nim warunki indywidualnego kontraktu obowiązującego do 30 czerwca 2025 roku.

Została w nim umieszczona astronomiczna, biorąc pod uwagę wiek piłkarza i jego doświadczenie, klauzula odstępnego w wysokości 60 milionów euro, która miała na pewien czas zniechęcić drużyny ze Starego Kontynentu do podjęcia próby pozyskania Endricka.

Informacje pojawiające się w mediach nie wskazują jednak na to, żeby ekipy z Europy zamierzały czekać na dogodny moment na przynajmniej zapewnienie sobie usług wszechstronnego napastnika, obserwowanego przez wysłanników Realu Madryt, Manchesteru City, Paris Saint-Germain czy Barcelony.

Spośród nich za faworyta w walce o względy 16-latka uchodzą „Królewscy” i mogą finalnie ściągnąć go za niższą niż wskazaną wyżej kwotę, o czym poinformował Jorge Picón z Relevo.com.

Wspomniany dziennikarz uważa, że klauzula odstępnego w umowie Brazylijczyka może osiągnąć pułap 60 milionów euro dopiero po wypełnieniu przez gracza konkretnych celów dotyczących liczby rozegranych meczów.

Dlatego ma być obecnie do wyciągnięcia z Palmeiras za 40 milionów euro. Ta suma będzie zwiększana o pięć milionów euro po osiągnięciu kolejnego wyznaczonego pułapu spotkań przez Endricka.

16-latek może na razie pochwalić się rozegraniem pięciu pojedynków na seniorskim poziomie, trzema trafieniami oraz asystą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy