Promes może trafić do Sampdorii

Promes może trafić do Sampdorii
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Calciomercato

Quincy Promes może w niedalekiej przyszłości zakończyć swą przygodę ze Spartakiem Moskwa.

26-latek od 2014 roku jest zawodnikiem ekipy z rosyjskiej stolicy, w barwach której wyrósł na największa gwiazdę tamtejszych rozgrywek piłkarskich. Łącznie w koszulce Spartaka strzelił 64 gole, a także 33-krotnie asystował przy bramkach kolegów z zespołu.

Jak informują media na Półwyspie Apenińskim, reprezentant Holandii może niebawem zmienić barwy klubowe i zasilić szeregi Sampdorii Genua.

Klub, którego barwy reprezentuje aż trzech reprezentantów Polski, chciałby wzmocnić swój skład przed nadchodzącym sezonem, w którym zamierza podjąć się walki o ligową czołówkę. Sprowadzenie na Stadio Luigi Ferraris takiego zawodnika, jak Promes mogłoby w znaczącym stopniu przybliżyć popularnych „Blucerchiatich” do zrealizowania owego celu.

Problem może stanowić jednak gaża, jaką należałoby wypłacać urodzonemu w Amsterdamie skrzydłowemu. W Moskwie inkasuje on bowiem pensję wynoszącą około dwa i pół miliona euro rocznie, a takich warunków finansowych niemal na pewno nie byłaby w stanie zagwarantować mu Sampdoria.

Wychowanek Twente Enschede od pewnego czasu wielokrotnie łączony jest z opuszczeniem Spartaka. Najczęściej w kontekście odejścia Promesa z Moskwy wymieniane są zespoły z angielskiej Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy