Przed barażami o mundial. Va banque wypożyczonego selekcjonera Meksyku, Jordania wierzy w pierwszy awans

Przed barażami o mundial. Va banque wypożyczonego selekcjonera Meksyku, Jordania wierzy w pierwszy awans
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

W środę rozegrane zostaną pierwsze mecze w ramach międzykontynentalnych barażów o awans na Mistrzostwa Świata.

W play-offach zmierzą się drużyny Jordanii z Urugwajem oraz Meksyku z Nową Zelandią. Faworytów trzeba upatrywać oczywiście w Amerykanach, ale reprezentanci Oceanii i Azji liczą na sprawienie niespodzianki.
 
Ciekawie zapowiada się zwłaszcza rywalizacja z udziałem bardzo niepewnych w ostatnich miesiącach Meksykanów. Totalny rozgardiasz w federacji odpowiadał temu na boisku. Miguel Herrera jest już czwartym selekcjonerem zespołu w tym roku. Zespołu, który w zasadzie cudem uzyskał promocję do play-offów, dzięki fantastycznej bramce przewrotką Raula Jiméneza w meczu z bezpośrednim konkurentem Panamą.
 
Herrera debiutuje w roli selekcjonera właśnie w tych meczach. Pomimo tego, że jego sytuacja jest bardzo specyficzna - został jedynie wypożyczony ze swojego aktualnego pracodawcy Club América, postanowił mocno zareagować na postawę drużyny w ostatnim czasie. Zupełnie zrezygnował z zawodników z lig zagranicznych, czyli m.in. "Chicharito",  Guardado, czy przede wszystkim Dos Santosa, powołując skład oparty na meksykańskiej Primera Division. 
 
Bramka Jimeneza:
 
 
Nowa Zelandia przy takim tle wydaje się mieć nieco większe szanse niż Jordania z Urugwajem. Nawet, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że wyspiarze przystąpią do rywalizacji ze sporymi ubytkami: kontuzjowany jest nie tylko niezwykle ważny obrońca Winston Reid, jedyny Nowozelandczyk  w Premier League, ale też Chris Killen oraz Tim Payne. - Będziemy chcieli zagrać w naszym stylu, postawić swój znaczek na tej rywalizacji. Liczymy na dobry rezultat na wyjeździe, może remis, a może nawet uda się nam wywalczyć zwycięstwo - deklaruje Chris Wood przed starciem na stadionie Azteca.
 
Jordańczycy są jedną z większych niespodzianek eliminacji, z pewnością zadowoleni będą już z remisu na stadionie w Ammanie. Na ich pocieszenie można podać fakt, że Urugwajczycy już raz play-offy przegrali - w 2006 roku górą okazała się Australia. Australia, która wyprzedziła w kwalifikacjach Jordanię o zaledwie trzy punkty. - Nie wiem wiele o zespole Jordanii, ale wygląda na to, że gospodarze dadzą z siebie wszystko na boisku, aby nas pokonać. Oglądałem mecze z Uzbekistanem i Omanem, zasługują na szacunek. Nikt nie może przewidzieć, kto wygra w jutrzejszym meczu, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy - zapewnił Oscar Tabarez, selekcjoner Urugwaju.
 
Rewanże już za tydzień.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy