Przedmeczowy zakład Suso.  „Jeśli strzelę dublet, to...” fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Źródło: Corriere dello Sport

Niewątpliwie Suso był bohaterem derbów Mediolanu. On sam chyba nie spodziewał się, że pójdzie mu aż tak dobrze...

Przed meczem hiszpański pomocnik udzielił wywiadu, w którym postanowił się założyć. - Jeśli uda mi się ustrzelić dublet, wtedy wracam do domu na piechotę. Mieszkam niedaleko Milanello!

Co prawda, był to oczywiście mecz domowy, jednak i tak Suso czeka dłuższa wycieczka, bowiem mieszka w okolicach Carnago (tam znajduje się ośrodek treningowy Milanu – wspomniane Milanello), nieco ponad 40 kilometrów od San Siro. Oznacza to blisko dziewięć godzin spokojnego marszu!

Pierwsza bramka padła jeszcze w końcówce pierwszej połowy po bardzo ładnym uderzeniu tuż zza pola karnego. W drugiej połowie wyrównał również pięknym strzałem Antonio Candreva. W 58. minucie Suso wykończył własny rajd w polu karnym, tym samym kompletując dublet. Ostatnie słowo, już w czasie doliczonym, należało jednak do Ivana Perišicia. Końcowy wynik: 2-2!

23-letni Suso w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Zaliczył już 14 meczów, w których strzelił cztery bramki i odnotował cztery asysty.
Więcej na temat: AC Milan Suso Inter Mediolan Włochy