Przyszły gracz Chelsea najmłodszym strzelcem z Ameryki Południowej

Przyszły gracz Chelsea najmłodszym strzelcem z Ameryki Południowej fot. Eurasia Sport Images/Just Pictures/SIPA USA/PressFocus
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: CONMEBOL | FIFA

Reprezentant Ekwadoru Kendry Páez został najmłodszym zdobywcą bramki w historii eliminacji Mistrzostw Świata w strefie CONMEBOL.

Ofensywny pomocnik dokonał tego w wieku 16 lat i 161 dni pod koniec pierwszej połowy wyjazdowego meczu z Boliwią, zakończonego wygraną jego drużyny 2:1.

Do tej pory rekord ten należał do Paragwajczyka Gustavo Neffy, który w 1989 roku trafił do siatki przeciwko Peru mając 17 lat i 235 dni.

Natomiast biorąc pod uwagę pozostałe kontynenty na pierwszym miejscu w klasyfikacji znajduje się Ebrima Ebou Sillah. Reprezentant Gambii w 1996 roku pokonał bramkarza Liberii w wieku 16 lat i 50 dni.

Kendry Páez występuje na co dzień w ekwadorskim Independiente del Valle. W miejscowej lidze także posiada tytuł najmłodszego debiutanta i strzelca. W trwającym sezonie rozegrał tam 21 meczów i zdobył dwie bramki. Po osiągnięciu pełnoletności latem 2025 roku trafi do Chelsea za 17,2 miliona funtów.

W reprezentacji swojego kraju zadebiutował we wrześniu bieżącego roku i zanotował wówczas asystę przy drugim golu Félixa Torresa przeciwko Urugwajowi.

Wystąpił także na niedawnych Mistrzostwach Świata U-20, gdzie zdobył bramkę i zaliczył trzy ostatnie podania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy