PSG po prawego obrońcę z Bundesligi

PSG po prawego obrońcę z Bundesligi
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: L'Equipe

Paris Saint-Germain poszukuje prawego defensora, a swoją uwagę skupiło na Ridle Baku, grającym obecnie w 1.FSV Mainz 05, informuje „L’Équipe”.

22-latek uchodzi za bardzo obiecującego zawodnika i wróży mu się rychłe odejście z Moguncji do większego klubu. W transferze pomóc może mu niedawna zmiana pozycji, bo Baku ze środkowego pomocnika został przekwalifikowany na prawego obrońcę. I właśnie w tej roli spisuje się bardzo dobrze i obserwują go skauci PSG.

Mistrz Francji musi całkowicie przebudować kadrę na pozycji prawego obrońcy, bo z końcem umowy odchodzi Thomas Meunier, a 21-letni Colin Dagba nie jest traktowany jako jego pełnowartościowe zastępstwo.

Plusem Baku, czyli młodzieżowego reprezentanta Niemiec, wydaje się jego cena. Za wychowanka Mainz będzie trzeba zapłacić 5-8 milionów euro, co w czasie kryzysu związanego pandemią koronawirusa wygląda na rozsądny biznes z małym ryzykiem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu Simović do Ekstraklasy?! Simović do Ekstraklasy?! Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Lech Poznań o krok od pozyskania Mikaela Ishaka Lech Poznań o krok od pozyskania Mikaela Ishaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy