Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO]

Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Gerard Badía zachował się z klasą po ostatnim gwizdku arbitra w meczu pucharowym Legii Warszawa z Piastem Gliwice (1:2) i jako jedyny zawodnik wrócił na boisko podnieść rozpaczającego na murawie Artema Szabanowa.

Drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika pokonała na trudnym terenie „Wojskowych” i zameldowała się w półfinale trwającej edycji Pucharu Polski, gdzie poza ekipą z województwa śląskiego pozostały w grze jeszcze Cracovia (obrońca tytułu), Raków Częstochowa oraz Arka Gdynia.

Kluczowy moment w pojedynku obu zespołów rywalizujących na poziomie Ekstraklasy nastąpił w 78. minucie spotkania, kiedy to Artem Szabanow zagrał niedokładnie futbolówkę do Mateusza Wieteski, co skrzętnie wykorzystał Thiago Alves.

Portugalczyk przejął piłkę na połowie boiska i pognał z nią samotnie w kierunku bramki strzeżonej przez Cezarego Misztę.

Utalentowany 19-latek nie zdołał zatrzymać szarżującego pomocnika Piasta Gliwice, który wykorzystując błąd defensora wypożyczonego z Dynama Kijów przechylił szalę zwycięstwa na korzyść drużyny przyjezdnej.

Blisko 29-letni obrońca rozpamiętywał bardzo mocno tę sytuację po ostatnim gwizdku sędziego i w pewnym momencie pozostał całkowicie sam na murawie stadionu Legii.

Leżącego na boisku gracza dostrzegł Gerard Badía, przebiegł pół boiska, aby podnieść rywala na duchu i razem z nim udać się w kierunku szatni.

Doświadczony Hiszpan wykazał się w tej sytuacji dużą klasą w przeciwieństwie do klubowych kolegów Szabanowa, którzy bardzo szybko opuścili murawę i nawet nie dostrzegli, że członek ich drużyny ma do siebie ogromne pretensje o straconego gola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy