Puchar UEFA: Awans Lecha

2008-12-17 22:38:31; Aktualizacja: 15 lat temu
Redakcja
Redakcja Źródło: Transfery.info

Lech Poznań po wyjazdowym zwycięstwie 1-0 z Feyenoordem Rotterdam awansował do 1/16 finału Pucharu UEFA. Jednocześnie został pierwszym polskim klubem, któremu udało się przejść grupową fazę tych rozgrywek.<BR(...)

Mecz rozpoczął się od ataków gości, mających świadomość, że jednobramkowy triumf najprawdopodobniej pozwoli im występować w Europie na wiosnę (o odpadnięciu przy takim rezultacie przesądzić mógł jedynie remis 2-2 i wyższy Deportivo z Nancy). Na gola czekać było trzeba jednak do 27. minuty. Rzut rożny wykonywał Semir Stilić. Obrońcę Feyenoordu wyprzedził Ivan Djurdjević i pewnym strzałem głową dał poznaniakom trafienie na wagę awansu.

Przez resztę spotkania przeważał zespół holenderski. Jego ataki były jednak chaotyczne. Kilkoma ładnymi interwencjami popisał się również chorwacki bramkarz Lecha Ivan Turina. Trzeba oddać również, że bez zarzutu spisywała się obrona z Manuelem Arboledą na czele, który wyraźnie miał przykazane przez Franciszka Smudę, aby nie wychodzić z własnej połowy do akcji ofensywnych.

Losowanie 1/16 finału już w piątek. Wśród potencjalnych przeciwników zespoły, które wygrały inne grupy.