Puchar UEFA: Porażka Lecha

2008-11-27 21:33:00; Aktualizacja: 15 lat temu
Redakcja Źródło: Transfery.info

Lech poznań uległ na wyjeździe CKSA Moskwa 2:1. Dzięki temu zwycięstwu świeżo upieczeni vice mistrzowie Rosji zapewnili sobie awans do fazy pucharowej rozgrywek o Puchar UEFA.<br><br>Wynik spotkania otworzy(...)

Wynik spotkania otworzył w 31. minucie 18-letni Alan Dzagoev. Błąd Manuela Arboledy wykorzystał Vagner Love, który precyzyjnie podał do swojego kolegi z linii ataku i ten bez problemu pokonał bezradnego Ivana Turinę. Tuż przed przerwą było już 2:0. Kolejne fatalne zachowanie stoperów Lecha - wspomnianego Arboledy do spółki ze Zlatko Tanevskim - wykorzystał Yuri Zhirkov. Losy spotkania wydawały się przesądzone.

Od początku drugiej części gry śmielej atakowali lechici. Ich starania przyniosły oczekiwany skutek w 66. minucie. Piłkę z rzutu wolnego perfekcyjnie uderzył Semir Stilic i choć nie był to bardzo silny strzał, a ponadto nikt z piłkarzy Lecha nie zmienił toru lotu futbolówki, Igor Akinfeev skapitulował. "Kolejorz" atakował bramkę gospodarzy do końcowego gwizdka arbitra. Najbliżej zdobycia wyrównującego gola był Jakub Wilk, który przeciął ostrą centrę Stilica, jednak jego strzał z problemami wyłapał Akinfeev. Wynik meczu nie uległ już jednak zmianie.

CSKA Moskwa - Lech Poznań 2:1 (2:0)
Bramki: 31. Alan Dzagoev, 45. Yuri Zhirkov; 66. Semir Stilic
Żółte kartki: Zhirkov, Semberas, Vagner Love (CSKA) - Arboleda (Lech)
Sędziował: Duarte Nuno Pereira Gomes (Portugalia)

CSKA: Akinfeev - V. Bierezucki, A. Bierezucki, Ignaewicz, Grigoriew (70 Rahimić) - Krasić, Mamajew, Semberas, Zhirkov - Dzagoev (83 Erkin) - Vagner Love

Lech: Turina - Wojtkowiak, Arboleda, Tanevski, Djurdjević - Peszko (46 Bandrowski), Stilić, Injać, Lewandowski, Wilk - Rengifo