PZPN wybrał selekcjonerów do lat 19 i 20 [OFICJALNIE]

PZPN wybrał selekcjonerów do lat 19 i 20 [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: PZPN

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej mianował Mariusza Rumaka oraz Miłosza Stępińskiego na selekcjonerów odpowiednio sekcji do lat 19 i 20.

Po rozstaniu z Jackiem Magierą, Zbigniew Boniek musiał znaleźć jego godnego następcę. Wybór padł na Mariusza Rumaka, który w swoim CV posiada takie kluby jak Lech Poznań, Śląsk Wrocław czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Ostatnio pracował w Odrze Opole. Dla 43-latka jest to debiut w pracy z reprezentacją.

Wolne było również stanowiska selekcjonera kadry U-20. Je powierzono Miłoszowi Stępińskiego, który miał już okazję sprawować tę funkcję w latach 2015-2016. Później z kolei był związany z reprezentacją kobiet. Panie poprowadził w 44 meczach i udało mu się wygrać 25 z nich, a swoją przygodę z trenowaniem drużyny zakończył w połowie marca.

Na razie nie wiadomo, kiedy nastąpią debiuty obu szkoleniowców. UEFA, z uwagi na pandemię koronawirusa, postanowiła bowiem odwołać EURO do lat 19 oraz mundial do lat 20.

Selekcjonerem pierwszej reprezentacji jest Paulo Sousa, który już w czwartek poprowadzi drużynę po raz pierwszy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy