PZPN z akcją humanitarną „Polska Piłka dla Ukrainy” [OFICJALNIE]

PZPN z akcją humanitarną „Polska Piłka dla Ukrainy” [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o uruchomieniu zbiórki na rzecz Ukrainy pod szyldem „Polska Piłka dla Ukrainy”.

Cezary Kulesza, prezes polskiej federacji, cały czas prężnie działa na rzecz wsparcia Ukrainie. Po wygraniu batalii wizerunkowej z FIFA w sprawie wykluczenia rosyjskich drużyn z piłki międzynarodowej, tym razem zabrał się on za pomoc humanitarną.

„Z inicjatywy prezesa Cezarego Kuleszy organizujemy akcję wsparcia „Polska Piłka dla Ukrainy”. Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce pieniężnej, nad którą nadzór będzie sprawował Polski Czerwony Krzyż. PZPN i Ekstraklasa S.A. już zadeklarowały wpłaty po 100 tysięcy złotych” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

W międzyczasie Polski Związek Piłki Nożnej zdjął limit obcokrajowców w niższych ligach dla Ukraińców, którzy chcieliby spróbować swoich sił na naszych boiskach.

Wracając do akcji, kluby szybko podchwyciły pomysł i starają przyczynić do większej świadomości wśród kibiców.

– Chciałbym podziękować wszystkim osobom ze środowiska piłkarskiego, które organizują własne regionalne akcje pomocy dla Ukrainy. Docierają do nas setki informacji o wsparciu płynącym z lokalnych klubów sportowych, gdzie uruchamiane są m.in. zbiórki produktów pierwszej potrzeby. Jestem dumny, że pokazujemy jedność środowiska. W tych trudnych chwilach jest to poruszające i niezwykle budujące – przekazał Kulesza.

– Ukraina odczuwa ciężar trwającego od prawie 8 lat konfliktu. Wydarzenia ostatnich dni wywołały strach w codziennym życiu ludzi, którzy zmuszeni są opuścić swoje domy. Bez pilnych działań można spodziewać się konsekwencji humanitarnych na dużą skalę – zauważył Jerzy Bisek, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża.

Szczegóły akcji „Polska Piłka dla Ukrainy”

Więcej na temat: Oficjalnie PZPN Polska Rosja Ukraina

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy