Quebonafide wygrywa spór sądowy z Mariuszem Jopem

Quebonafide wygrywa spór sądowy z Mariuszem Jopem fot. Quequlaity
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DZP

Quebonafide wygrał postępowanie sądowe o naruszenie dóbr osobistych Mariusza Jopa. Wymiar sprawiedliwości oddali w całości powództwo byłego obrońcy.

44-latek zakończył profesjonalną karierę w listopadzie 2011 roku. W jej trakcie z sukcesami reprezentował barwy Wisły Kraków oraz zaliczył mniej lub bardziej udane pobyty w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Widzewie Łódź czy Górniku Zabrze.

Ponadto zanotował 27 gier w zespole „Biało-Czerwonych”, biorąc przy okazji udział w Mistrzostwach Świata w 2006 i Mistrzostwach Europy w 2008 roku.

Wielu kibicom zapadł jednak w pamięci w jego samobójczy gol w derbach Krakowa z sezonu 2009/2010, który w praktyce pozbawił „Białą Gwiazdę” szans na zdobycie tytułu najlepszej drużyny w kraju.

Po wielu latach do tej sytuacji w swoim utworze „SzubienicaPestycydyBroń” odniósł się Kuba Grabowski, znany bardziej jako Quebonafide.

„Chociaż siedzę sam pijany, no i gapię się na ściany
Myśląc, czym jest mrok (Czym jest mrok?)
Czego chce ode mnie Żulczyk?
Czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop? (Mariusz Jop)
Paparazzi pod poduszką, a mam niezasłane łóżko
Ciągle czuję wzrok (Czuję wzrok)”.

Ten fakt zirytował Mariusza Jopa do tego stopnia, że wytoczył mu postępowanie sądowe o naruszenie jego dóbr osobistych.

Wymiar sprawiedliwości nie dopatrzył się przed kilkoma miesiącami złamania obowiązujących przepisów, wydając nieprawomocny wyrok po myśli artysty.

44-latek nie dawał jednak za wygraną i teraz poniósł drugą sądową klęskę, o czym poinformowała Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka w opublikowanym oświadczeniu.

„Pierwszy ze sporów został zainicjowany przez Mariusza Jopa, polskiego piłkarza oraz trenera piłkarskiego, który zarzucił pozwanemu Kubie Grabowskiemu, że fragment utworu pt. „SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ” („czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop") narusza jego dobra osobiste. Powód żądał usunięcia lub zmiany przytoczonego fragmentu utworu, przeprosin oraz zapłaty 100.000 zł na cele społeczne.

Prawnicy z Praktyki Postępowań Spornych skutecznie podnieśli, że powyższy wers jest jedynie metaforą, która nie narusza czci ani dobrego imienia piłkarza. Odnosi się zaś jedynie do strzelonej przez Mariusza Jopa bramki samobójczej, która w 2010 r. odebrała Wiśle Kraków szanse na mistrzostwo Polski.

Sąd w całości podzielił przedstawioną argumentację, podkreślając jednocześnie wagę twórczej działalności artystycznej jako dobra chronionego konstytucyjnie. Powództwo zostało w całości oddalone przez Sąd Okręgowy w Krakowie, a wyrok ten jest prawomocny” - czytamy na stronie kancelarii. Druga z toczących się sprawach o naruszenie dóbr, wszczęta przez byłą aktorkę branży pornograficznej występującą pod pseudonimem Teen Kasia, także została w całości wygrana przez Quebonafide.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy