Ranking wydatków transferowych: Rekordy w LaLiga, Budeslidze i Serie A!

Ranking wydatków transferowych: Rekordy w LaLiga, Budeslidze i Serie A! fot. Real Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Latem największe kluby europejskie nie próżnowały, dzięki czemu aż w trzech z pięciu topowych lig padły rekordy pod względem kwot wydanych na pozyskanie nowych piłkarzy. Z kolei bezapelacyjnie królem lata został Real Madryt.

Brak sukcesów klubów hiszpańskich na gruncie europejskim przyczynił się do wielu roszad wśród najmożniejszych ekip. Doskonale widać to na przykładzie Atlético i Realu, choć oba kluby z Madrytu obrały zupełnie inne strategie dotyczące budowania swoich składów. „Los Rojiblancos” rozstali się z wieloma piłkarzami, ale i szybko wypełnili braki kadrowe. Natomiast „Los Blancos” postanowili sprzedać kilku mniej ważnych zawodników, a ponadto znacząco wzmocnili zespół. Ekipy ze stolicy Hiszpanii dokonały też po jedynym transferze w okolicach 100 milionów euro, a do LaLiga trafili João Félix (126 milionów euro) i Eden Hazard (100 milionów euro plus bonusy w wysokości 20-47 milionów).

To wszystko złożyło się na fakt, że tym razem Hiszpanie znacząco zbliżyli się do Anglików pod względem wydatków, a wtórowali im Włosi. Pomimo tego to w Premier League nadal wydano najwięcej, bo aż 1,555 miliarda euro, co jest drugim wynikiem w ostatnich latach (więcej wydano jedynie w sezonie 2017/2018 i było to 1,573).

Niemniej, dzieląc wydatki na pojedyncze kluby, to Real Madryt jest liderem zestawienia i wyprzedza w nim m.in. Barcelonę czy Manchester City. „Królewscy” w nowych piłkarzy zainwestowali w sumie aż 307,5 miliona euro.

Wydatki w ligach europejskich (w milionach euro/w zaokrągleniu):

1. Premier League (Anglia) - 1 555;

2. LaLiga (Hiszpania) - 1 319;

3. Serie A (Włochy) - 1 182;

4. Bundesliga (Niemcy) - 748;

5. Ligue 1 (Francja) - 695;

6. Priemjer Liga (Rosja) - 235;

7. Jupiler Pro League (Belgia) - 146;

8. Liga NOS (Portugalia) - 141;

9. Eredivisie (Holandia) - 112;

10. Süper Lig (Turcja) - 67.

Wydatki wśród klubów (w milionach euro/bez zaokrąglenia):

1. Real Madryt - 307.5;

2. FC Barcelona - 255;

3. Atlético Madryt - 243,5;

4. Juventus - 188,5;

5. Manchester City - 168;

6. Manchester United - 159;

7. Sevilla - 158,75;

8. Inter Mediolan - 155;

9. Arsenal - 152,4;

10. Aston Villa - 148,6.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy