RB Lipsk na ostatniej prostej przechwyci transfer Milanu?!

RB Lipsk na ostatniej prostej przechwyci transfer Milanu?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TF1

RB Lipsk próbuje przechytrzyć AC Milan w walce o transfer Mohameda Simakana z RC Strasbourg - poinformowała telewizja TF1.

Przedstawiciele „Rossonerich” przyglądają się uważnie rozwojowi utalentowanego defensora już od bardzo długiego czasu i pierwsze próby jego sprowadzenia na San Siro podjęli już latem.

Wówczas zakończyły się one niepowodzeniem, ale AC Milan wierzy, że w rozpoczętym zimowym oknie transferowym uda im się osiągnąć zadowalające porozumienie ze wspomniany francuskim klubem w kwestii pozyskania ich wychowanka.

Dziennikarze z telewizji TF1 uważają, że utytułowany włoski zespół ustalił już warunki indywidualnego kontraktu z Mohamedem Simakanem, który miałby obowiązywać do końca czerwca 2025 roku.

Kością niezgody w dalszym ciągu pozostaje jednak niechęć Strasbourga do rozstania z jednym z liderów ich drużyny, która walczy o utrzymanie na poziomie Ligue 1.

„Rossoneri” nie ustają w swoich staraniach i naciskają na francuski klub, aby ten zgodził się sprzedać 20-latka za 15 milionów euro oraz szereg bonusów umożliwiających zwiększenie finalnej kwoty transakcji.

Wspomniane źródło dodaje, że rozwojowi sytuacji wokół osoby Simakana bardzo uważnie przygląda się RB Lipsk, który także prowadzi negocjacje z władzami ekipy ze Stade de la Meinau i liczy na to, że uda mu się ubiec zespół z Serie A, a wszystko to z powodu prawdopodobnego letniego odejścia Dayota Upamecano.

Niemcy chcą mieć w kadrze przygotowanego następcę 22-latka możliwie najszybciej, ponieważ zakontraktowany wcześniej Joško Gvardiol przebywający do końca sezonu w Dinamie Zagrzeb nie jest na razie rozpatrywany od razu zajęcia miejsca Francuza.

Środkowy obrońca wystąpił w 17 spotkaniach w tym sezonie i strzelił w nich jednego gola oraz zanotował tyle samo asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy