RB Lipsk zabiega o dwóch 19-latków [POTWIERDZONE]

RB Lipsk zabiega o dwóch 19-latków [POTWIERDZONE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

RB Lipsk poczynił stosowne kroki zmierzające do zakontraktowania Radu Drăgușina i Briana Brobbeya.

Drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna planuje wykorzystać nadarzające się okazje na rynku transferowym do pozyskania dwóch wymienionych wyżej utalentowanych piłkarzy bez konieczności uiszczania za nich jakiejkolwiek sumy odstępnego.

Ten stan rzeczy wynika naturalnie z faktu, że Rumun i Holender są związani odpowiednio z Juventusem oraz Ajaksem Amsterdam do zakończenia trwającego sezonu, dlatego mogą bez przeszkód mogą prowadzić od początku roku rozmowy z zainteresowanymi nimi zespołami.

Wśród nich ma znajdować się RB Lipsk, co zostało oficjalnie potwierdzone przez dyrektora sportowego niemieckiego klubu na łamach „Bilda”.

- To są interesujący młodzi faceci, którzy pod względem całościowego pakietu zasadniczo pasowaliby do naszej filozofii. W przeszłości cechowaliśmy się wyjątkowością naszej filozofii transferowej, ale w międzyczasie coraz więcej czołowych europejskich klubów chce pozyskiwać takich utalentowanych zawodników - powiedział Markus Krosche.

Obecnie „Byki” mają większe szanse na sprowadzenie Briana Brobbeya, ponieważ ten odrzucił już jakiś czas temu możliwość nawiązania dłuższej współpracy z Ajaksem Amsterdam.

19-letni napastnik wystąpił do tej pory w dziewięciu spotkaniach holenderskiego zespołu i strzelił w nich trzy bramki oraz zanotował dwie asysty.

Z kolei Radu Drăgușin może w dalszym ciągu reprezentować barwy Juventusu, ponieważ włoska drużyna stara się zatrzymać w swoich szeregach utalentowanego defensora. Rumun trenuje od pewnego czasu pod okiem Andrei Pirlo, który umożliwił mu czterokrotne pojawienie się na boisku w pierwszej drużynie „Starej Damy”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy