Real Madryt godnie pożegnał Toniego Kroosa. Santiago Bernabéu utonęło w brawach [WIDEO]

2024-05-25 22:33:57; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Real Madryt godnie pożegnał Toniego Kroosa. Santiago Bernabéu utonęło w brawach [WIDEO] Fot. Cesar Cebolla/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Fabrizio Romano [X]

Real Madryt mierzy się w ostatnim ligowym starciu z Realem Betis. Przed rozpoczęciem spotkania cały stadion pożegnał Toniego Kroosa, który po sezonie zakończy swoją karierę.

Real Madryt liczył, że Toni Kroos zgodzi się przedłużyć swój kontrakt, by w następnej kampanii mógł on jeszcze stanowić o sile linii pomocy zespołu prowadzonego przez Carlo Ancelottiego. Wydawało się, że taki scenariusz jest realny, lecz Niemiec podjął ostatecznie całkowicie inną decyzję.

Wraz z końcem sezonu zamierza on zawiesić swoje buty na kołek, o czym poinformował już kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Po 10 latach, wraz z końcem sezonu, ten rozdział dobiega końca. Nigdy nie zapomnę tego bezczelnego, pełnego sukcesów czasu!... Jednocześnie ta decyzja oznacza, że moja kariera jako aktywnego piłkarza zakończy się latem tego roku po Mistrzostwach Europy” - mogliśmy w skrócie przeczytać.

Oznacza to, że Kroos odejdzie z Realu po dziesięciu latach gry dla tego klubu, z którym udało mu się zanotować wiele sukcesów takich jak czterokrotne zwycięstwo Ligi Mistrzów, czy też czterokrotne mistrzostwo kraju. Swój dorobek będzie mógł on jeszcze poprawić, wygrywając nadchodzący finał Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund.

Wcześniej jednak jego zespół musiał przed własną publicznością podjąć Real Betis w ramach ostatniego spotkania hiszpańskiej LaLigi. Zgromadzeni kibice oraz piłkarze wykorzystali to wydarzenie, by móc godnie pożegnać swojego zasłużonego gracza.

Wszyscy zawodnicy Realu założyli na siebie koszulki z nazwiskiem Kroosa, a następnie wraz ze swoimi rywalami utworzyli specjalny szpaler. Całej ceremonii pożegnania towarzyszyły również głośne brawa od całego Santiago Bernabéu.