Real Madryt nie chce przedłużyć umowy z zasłużonym graczem

2024-05-14 19:27:16; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Real Madryt nie chce przedłużyć umowy z zasłużonym graczem
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Relevo

Real Madryt nie zamierza przedłużyć wygasającego kontraktu Luki Modricia. Chorwat opuści stołeczny zespół wraz z końcem bieżącego sezonu - informuje „Relevo”.

Luka Modrić to prawdziwa ikona Realu Madryt, którego barwy reprezentuje nieprzerwanie od sierpnia 2012 roku. Wtedy Hiszpanie sfinalizowali jego definitywny transfer z angielskiego Tottenhamu.

Współpraca pomiędzy obiema stronami przyniosła ogrom korzyści i stała się już kultowym obrazkiem, bowiem trudno było sobie wyobrazić środek pola „Królewskich” bez wszechstronnego Chorwata. W trakcie bieżącej kampanii jego rola uległa jednak sporej zmianie.

Carlo Ancelotti zaczął chętniej stawiać na swoich młodszych podopiecznych, dlatego też Modrić musiał pogodzić się z występami w roli rezerwowego. Brak regularnej gry oraz wygasający w czerwcu kontrakt sprawiły, że przyszłość 38-latka zaczęła wisieć na włosku.

Według doniesień ze strony „Relevo” klubowi działacze Realu nie mają w planach przedłużenia kontraktu swojego doświadczonego zawodnika, choć on sam jest chętny na kontynuowanie dotychczasowej współpracy. Decyzja ta została już podjęta i zostanie ogłoszona w najbliższych tygodniach.

Wspomniane źródło informuje również, że klub z Madrytu chce skupić się na wprowadzeniu do gry swoich młodszych zawodników takich jak Arda Güler. Znaczenie ma również pensja Modricia, bowiem jest on jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy Realu. Co prawda według „Relevo” jest on skory do zmniejszenia swoich warunków, lecz i tak nie wpłynie to na decyzję klubu.

Modrić w bieżącej kampanii rozegrał 43 spotkania, w których zdobył dwie bramki oraz zanotował osiem asyst. Łącznie w koszulce Realu wystąpił 531 razy.