Real Madryt nie przepuści okazji. Już w styczniu oferta za Eriksena

Real Madryt nie przepuści okazji. Już w styczniu oferta za Eriksena
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Marca

Real Madryt przystępuje do ofensywy w sprawie Christiana Eriksena. Klub nie zamierza zwlekać i już w styczniu chce wykupić pomocnika.

Mimo kolejnych prób Tottenhamowi nie udało się przekonać Duńczyka do przedłużenia umowy i losy zawodnika zdają się być już przesądzone. Zawodnik widzi swoją przyszłość poza Londynem i planuje rozejrzeć się na rynku w drugiej połowie sezonu, kiedy będzie mógł osobiście negocjować z zainteresowanymi ekipami. Real Madryt nie zamierza jednak do tego dopuścić, ponieważ chce wyprzedzić konkurencję.

Latem trener Zinedine Zidane twardo obstawał na swoim i żądał o klubu zakupu Paula Pogby. Manchester United nie zamierzał jednak negocjować, a że sytuacja niewiele się zmieniła, tym razem dyrektorzy „Królewskich” chcą wziąć sprawy w swoje ręce. „Marca” informuje, że madrytczycy nie chcą pozwolić na to, by drugi raz stracić znakomitą okazję, dlatego już teraz wyznaczyli sobie ściągnięcie Eriksena za swój cel numer jeden.

Plan zakłada spokojne budowanie gruntu pod rozmowy, a to może zakończyć się na dwa sposoby. Jeden zakłada odezwanie się do samego piłkarza i zapewnienie sobie jego usług latem. Negocjacje rozpoczęłyby się jednak dopiero wraz z początkiem stycznia, ponieważ klub nie chce podpadać Tottenhamowi potencjalnym złamaniem przepisów transferowych.

Druga opcja jest znacznie bardziej oczekiwana przez niektórych działaczy. Zakłada ona, iż jeszcze pod koniec tego roku Real Madryt wystosuje konkretną ofertę zakupu Eriksena już w styczniu. Kwota nie powinna być szczególnie duża, ale „Los Blancos” zależy na tym, by tym razem nie odpuścić sprawy i nie pozwolić innej ekipie podkraść zawodnika.

Tottenham byłby otwarty na takie rozwiązanie, zwłaszcza że zespół ma problemy i nawet Harry Kane podkreślał, iż sytuacje kontraktowe niektórych graczy są niekomfortowe dla zespołu. „Koguty” chciałyby sprzedać pomocnika za dobrą cenę, dlatego na własną rękę poszukują kupca. Najlepszą opcją może się jednak okazać właśnie Real Madryt, który jest na ten moment zdecydowanie najbardziej zdeterminowany.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy