Rennes pobije rekord transferowy?!

Rennes pobije rekord transferowy?! fot. staderennais.com
Karol Brandt
Źródło: TyC Sports

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami argentyńskich mediów, Lucas Martínez znalazł się na celowniku Rennes. W przypadku realizacji transakcji, może zostać pobity klubowy rekord transferowy.

Środkowy defensor sporo zyskał na sprzedaży Jonathana Maidany. Od czasu jego odejścia do Toluki (19 stycznia bieżącego roku) 22-latek rozegrał 15 spotkań i strzelił dwa gole. Jego dobra forma została dostrzeżona przez wysłanników Stade Rennes. 

Francuski klub według stacji TyC Sports już nawiązał kontakt z przedstawicielem stopera, w którego umowie widnieje klauzula odstępnego o wartości 22 milionów euro. Jak na razie do River Plate nie wpłynęła żadna formalna oferta. Jeśli jednak przedstawiciel Ligue 1 zdecyduje się aktywować wspomnianą klauzulę, a gracz zgodzi się na transfer, będzie to największa transakcja w historii klubu znad Sekwany.

Dotąd najwięcej zapłacono w 2000 roku za Lucasa Sévérino. Wówczas transfer zamknął się w kwocie blisko 21,5 miliona euro. Dodajmy, że przed dwoma laty „Czerwono-Czarni” dokonali innego dużego transferu, a zespół za 17 milionów euro wzmocnił Ismaïla Sarr. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy