Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE]

Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej ukazało się rozporządzenie umożliwiające między innymi skierowanie członków reprezentacji Polski w piłkę nożną na szczepienia ochronne przeciwko koronawirusowi.

Szereg zawirowań wokół nie do końca pokrywających się z prawdą wyników testów na obecność COVID-19 sprawił, że środowisko sportowe w Polsce zaczęło domagać się ze strony rządu umieszczenia zawodników w uprzywilejowanie grupie mającej przyjąć szczepionki ochronne przeciwko groźnej infekcji przez nadchodzącymi wielkimi imprezami - Mistrzostwami Europy w piłkę nożną oraz Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

W ostatnim czasie były na ten temat prowadzone szerokie rozmowy oraz konsultacje, które zakończyły się spełnieniem oczekiwań poszczególnych związków sportowych poprzez dodanie nowego punktu do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 roku, w którym to ustanawia się członków kadr narodowych polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i zawodników przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich, Paraolimpijskich lub Głuchych jako grupę, która może otrzymać skierowanie na szczepienia ochronne przeciwko koronawirusowi.

„W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.poz.512, 546, 574, 617i654) w § 27:

1) w ust.1 w pkt 16 dodaje się przecinek i pkt 17 w brzmieniu:

17) członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych;

2) po ust. 4a dodaje się ust.4b w brzmieniu:

4b. Minister właściwy do spraw zdrowia, na wniosek ministra właściwego do spraw kultury fizycznej, informuje osoby, o których mowa w ust. 1 pkt 17, o możliwości wystawienia skierowania na szczepienie ochronne przeciwko COVID-19” - czytamy w opublikowanym dokumencie.

Tym samym wybrańcy Paulo Sousy na nadchodzące Mistrzostwa Europy będą mogli zostać zaszczepieni przed wyjazdem na turniej i w ten sposób uniknąć eliminacji poszczególnych zawodników przez uzyskanie ewentualnego pozytywnego wyniku na obecność groźnej infekcji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy