Reus namówi Havertza na transfer do Borussii Dortmund? „Zrobię wszystko co się da”

Reus namówi Havertza na transfer do Borussii Dortmund? „Zrobię wszystko co się da” fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Goal.com I Sport1.de

Marco Reus przyznał, że będzie starał się przekonać Kaia Havertza do przenosin do Borussii Dortmund.

20-letni ofensywny pomocnik Bayeru od dawna znajduje się na celownikach bogatszych klubów. Kilka tygodni temu niemieckie media podawały, że bardzo blisko zapewnienia sobie jego podpisu jest Bayern, który chce pozyskać utalentowanego zawodnika w 2020 roku. „Süddeutsche Zeitung” pisało, że monachijczycy są skłonni przeznaczyć na taki transfer nawet 100 milionów euro.


Havertz znajduje się jednak również na celownikach kilku gigantów Premier League, Barcelony i Realu Madryt. Chętnie zakontraktowałaby go też Borussia, która może mieć asa w rękawie.

- Spróbuję przekonać go do gry w Dortmundzie. Zrobię wszystko co tylko możliwe. Nie wiem, jak bardzo wzrosną kwoty transferowe. Niewykluczone, że taki ruch będzie poza zasięgiem klubu. Będę jednak próbował, podobnie jak to było z Julianem Brandtem. Mam zresztą teraz w nim sojusznika. Chłopaki dobrze się znają - powiedział Reus.

Brandt, który tego lata zamienił Bayer na BVB, potwierdził niedawno, że starszy kolega faktycznie namawiał go na transfer do Dortmundu.

Cała trójka przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec. We wrześniu nasi zachodni sąsiedzi zmierzą się w ramach eliminacji Euro 2020 z Holandią oraz Irlandią Północną.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy