Rewolucja w Dortmundzie. Nawet JEDENASTU piłkarzy może sobie szukać nowego klubu!

Rewolucja w Dortmundzie. Nawet JEDENASTU piłkarzy może sobie szukać nowego klubu!
Redakcja
Redakcja
Źródło: Bild

Lucien Favre został nowym trenerem Borussii Dortmund i od razu mocno zaznacza swoją obecność.

Władze klubu dały doświadczonemu Szwajcarowi dużą swobodę i ogromny kredyt zaufania. W Dortmundzie panuje atmosfera wiary w wyjątkowy kunszt Favre'a, który z niejednej już drużyny potrafił wykrzesać maksimum potencjału. Favre zatem dyryguje, a klub podejmuje kolejne działania - także na rynku transferowym, gdzie dortmundczycy nie próżnują. Już sprowadzonych zostało na Signal Iduna Park czterech zawodników: Marius Wolf (pięć milionów euro), Thomas Delaney (20 milionów euro), Marvin Hitz i Eric Oelschlägel (obaj wolny transfer).

Kadra w związku z tym mocno się rozrosła i wskazanym przez trenera zawodnikom klub już zakomunikował, że na następną kampanię muszą sobie szukać nowych klubów. Chodzi o: Erika Durma, Jeremy'ego Toljana, Gonzalo Castro, Sebastiana Rode, Andrija Jarmołenkę. Na wypożyczenia wysłana zostanie trójka młodzieńców: Dan-Axel Zagadou (19 lat), Alexander Isaak (18 lat) i Jacob Bruun Larsen (19 lat). Ponadto dopiero po rozpoczęciu przygotowań do sezonu podjęta zostanie decyzja w sprawie Dženisa Burnicia.

Ponadto dwóm zawodnikom przekazano informację, że mają wolną rękę w sprawie swojej przyszłości, jednak  w związku z tym, że przez lata bardzo zasłużyli się dla dortmundzkiego klubu, jeśli postanowią zostać na Signal Iduna Park, trener będzie z nimi normalnie współpracował. Chodzi w tym przypadku o Marcela Schmelzera i Nuriego Sahina.

Miniony sezon nie był zbyt udany dla Borussii Dortmund. Zakończyła rozgrywki ligowe na czwartym miejscu, a ponadto nie zakwalifikowała się nawet do finału Pucharu Niemiec, a w Lidze Mistrzów odpadła po fazie grupowej. Wszyscy w Dortmundzie wierzą, że może już być tylko lepiej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy