„Ribéry pasowałby do mojej drużyny”

„Ribéry pasowałby do mojej drużyny”
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Bild

Xavi Hernández udzielił kilku interesujących wypowiedzi dla dziennikarzy gazety „Bild”.

W Katarze do drugiej części sezonu przygotowuje się aktualnie Bayern Monachium, więc poza zwykłymi treningami, klub musi wypełniać obowiązki związane z umowami sponsorskimi. Podczas jednego z takich wydarzeń Franck Ribéry spotkał się na Stadionie Międzynarodowym Chalifa z legendą Barcelony - Xavim Hernándezem.

Z tej okazji z legendarnym hiszpańskim rozgrywającym porozmawiali niemieccy dziennikarze, pytając między innymi czy Katar byłby właściwym kierunkiem dla Ribéry’ego. Umowa Francuza z Bayernem wygasa wraz z końcem sezonu i Xavi nie ma wątpliwości, że transfer do Kataru byłby dla niego właściwym ruchem.

- To byłoby wspaniałe dla każdego. Również dla Francka Ribéry’ego. Jakość życia w tym miejscu jest fantastyczna, bo to wspaniały kraj dla życia rodzinnego. Doha to miejsce, w którym przyszła na świat nasza córka, Asia. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Oczywiście poziom futbolu jest inny niż w Europie, ale byłoby miło, gdyby Franck Ribéry się tutaj przeprowadził. 

- Czy mógłbym polecić konkretny klub? Jasne, mój klub, czyli Al-Sadd! Byłoby miło, gdyby do nas dołączył. To jeden z najlepszych zawodników ostatniej dekady w Europie. Jestem pewien, że to jeden z najlepszych Francuzów w historii. Najwyższy poziom!

- Oczywiście nadal może grać przez sezon lub dwa w Bayernie. Jednak, jeśli zdecyduje się na przeprowadzkę do Kataru, wszyscy tutaj będą bardzo szczęśliwi. Może zrobi to po Mistrzostwach Świata – powiedział Xavi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy