Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję

Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję fot. Richarlyson [Instagram]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Nos Armários dos Vestiários

Dwukrotny reprezentant Brazylii Richarlyson wziął udział w podcaście „Nos Armários dos Vestiários”, czyli serii dziennikarskiej na temat homofobii w piłce nożnej. W nim przyznał, że jest biseksualny.

Coraz częściej podmiotem debaty publicznej są takie kwestie jak predyspozycje seksualne. Wynika to z postępu naukowego oraz otwartości społeczeństwa na zachowania jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu niesłusznie piętnowane.

Niedawno przecież coming outu dokonał utalentowany Jake Daniels z Blackpool. Była to pierwsza taka sytuacja z udziałem profesjonalnego piłkarza na Wyspach Brytyjskich od 1990 roku.

Trzeba jednak pamiętać, że predyspozycje to nie tylko homoseksualizm. Wyróżnia się przecież wiele innych uwarunkowań jak choćby biseksualizm, a więc pociąg seksualny tak do płci męskiej, jak i żeńskiej.

W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawił się podcast „Nos Armários dos Vestiários”, a udział wziął w nim Richarlyson, czyli były dwukrotny reprezentant Brazylii.

39-latek przyznał w nim, że czuje pociąg tak do kobiet, jak i do mężczyzn.

- Całe moje życie towarzyszyło mi pytanie, czy jestem gejem. Miałem związki tak z mężczyznami, jak i z kobietami. Zaraz ktoś zacznie tworzyć z tego memy i będzie się śmiał, że jestem biseksualny. Ale zrozumcie, to normalne u człowieka. Mam pragnienia. Umawiam się tak z mężczyzną, jak i z kobietą i co z tego? Co zamierzasz z tym zrobić? Pojawią się zaraz z tym nagłówki i moim zdaniem świat nie jest gotów na tego typu dyskusję. Ludzie nie są w stanie zaakceptować, że to coś normalnego - powiedział.

- Ze względu na to, kim jestem, postanowiłem wyznać: tak, jestem biseksualny. Jeśli wam tego brakowało, to proszę. Gotowe, macie swoje nagłówki. Teraz ciekawi mnie, jak zareaguje na to świat i czy naprawdę jest lepiej - dodał.

Richarlyson zwrócił uwagę na duży problem, który trapi Brazylię.

- Wiesz, dlaczego mnie to wszystko dziwi? Są bowiem ważniejsze sprawy, na świecie umierają ludzie, a Brazylia to kraj, w którym zabija się homoseksualistów. Można mówić o piłce nożnej, ale to biznes. Ja chcę o tym mówić, bo chcę zatrzymać te wszystkie zbrodnie - przyznaje.

- Nie chciałem o tym mówić w trakcie swojej kariery, bo byłbym postrzegany przez pryzmat mojej seksualności. Nigdy nie stawiałem jej ponad pracę i nigdy bym tego nie zrobił. Wielu teraz powie, że czemu tego nie zrobiłem wcześniej? Bo miałem inne priorytety, a to było dla mnie coś normalnego. Teraz mam swobodę, bo nie gram w piłkę i chcę o tym mówić. Zawsze byłem sobą i teraz też pokazuję siebie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy