Rick Karsdorp uwolni się zimą od AS Romy?! Szansa na transfer do Premier League

Rick Karsdorp uwolni się zimą od AS Romy?! Szansa na transfer do Premier League fot. sbonsi / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Odejście Ricka Karsdorpa z AS Romy w styczniu to bardzo prawdopodobny scenariusz. Według Gianluki Di Marzio, Fulham wykazuje chęć przedstawienia oferty za prawego obrońcę.

Relacje 27-latka z José Mourinho uległy kompletnemu zepsuciu. Nie tak dawno portugalski trener otwarcie zrugał swojego podopiecznego za wykazywanie braku profesjonalizmu i odpowiedniej postawy na treningach. Co więcej, opiekun „Giallorossich” dał mu do zrozumienia, że przez takie postępowanie nie widzi dla niego miejsca w kadrze drugiej części sezonu.

Sprawa zyskała niechlubny rozgłos po tym, jak trzykrotny reprezentant Holandii nie pojawił się na obozie przygotowawczym rzymskiej ekipy w Japonii. Później jednak powrócił on do ośrodka treningowego w Trigorii, lecz do tej pory od wywołanej niesnaski nie porozmawiał osobiście z Mourinho.

Wahadłowy i AS Roma mogą wkrótce zaliczyć gorzkie pożegnanie. Zawodnik otrzymał zapewnienie, że jeżeli w biurze pojawi się za niego dogodna propozycja, jeszcze w styczniu opuści zespół.

Gianluca Di Marzio wskazuje, że dotychczas największe zaciekawienie pozyskaniem wychowanka Feyenoordu Rotterdam wykazuje Fulham. Klub z Premier League przymierza się do nadesłania oferty krótko po zakończeniu Mistrzostw Świata w Katarze.

Innymi firmami spoglądającymi na Karsdorpa są także Torino i Lille, jednak te zwlekają z przedstawieniem jakichkolwiek konkretów. Niewykluczone, że wezmą one udział w licytacji po ujawnieniu szczegółów propozycji londyńczyków.

Na wstępie Fulham chce wypracować sobie przewagę, angażując się w definitywny transfer. Torino oraz Lille interesuje przede wszystkim wypożyczenie.

Rick Karsdorp zaliczył w bieżącej kampanii 11 występów i nie przysłużył się w bezpośrednim udziale przy zdobyczach bramkowych.

***

Rick Karsdorp odpowiedział na wezwanie AS Romy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy