RMC Sport: Nie Conte? Nie Enrique? Nie Tuchel? Ciekawe wieści odnośnie nowego trenera PSG

RMC Sport: Nie Conte? Nie Enrique? Nie Tuchel? Ciekawe wieści odnośnie nowego trenera PSG fot.
Mateusz Michałek
Źródło: RMC Sport

Słynące ze sprawdzonych informacji RMC Sport przedstawiło najnowsze wieści dotyczące zatrudnienia nowego szkoleniowca przez działaczy Paris Saint-Germain.

Dni Unaia Emery'ego w Paryżu są policzone. Co prawda prowadzony przez niego zespół jest o krok od zapewnienia sobie mistrzostwa Francji, ale PSG po raz kolejny zawiodło w rozgrywkach Ligi Mistrzów, tym razem odpadając w 1/8 finału z Realem Madryt.

W ostatnich tygodniach wśród kandydatów na nowego trenera PSG niejako na czoło wysunęli się Luis Enrique (obecnie bezrobotny) i Antonio Conte (Chelsea). Powyższe źródło sugeruje jednak, że żaden z nich raczej nie obejmie paryskiego zespołu.

Jak czytamy, nowy szkoleniowiec lidera Ligue 1 nie będzie Włochem. Wyklucza to więc kandydaturę nie tylko Conte, ale również przewijających się w medialnych spekulacjach Massimiliano Allegriego (Juventus) i Carlo Ancelottiego (bezrobotny). Co więcej, PSG prawdopodobnie nie zatrudni trenera, który obecnie jest bez klubu, a więc obok Enrique i Ancelottiego dyskwalifikuje to m.in. Thomasa Tuchela.

Wszystko wskazuje na to, że PSG zamierza sporo zapłacić za nowego szkoleniowca. W tym miejscu warto dodać, że klauzule wpisane w kontrakty ze swoimi aktualnymi klubami mają m.in. Diego Simeone (Atlético), Mauricio Pochettino (Tottenham) i Sérgio Conceição (FC Porto).

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy