Robert Gumny nastawiony na powrót do reprezentacji Polski

Robert Gumny nastawiony na powrót do reprezentacji Polski fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Viaplay

Robert Gumny podsumował przed kamerą Viaplay swój występ przeciwko Bayernowi Monachium w barwach Augsburga (0:1) i wyraził się w pozytywny sposób na temat swojego ewentualnego powrotu do reprezentacji Polski.

23-letni zawodnik wybiegł w podstawowej jedenastce na derbowe starcie z aktualnym mistrzem Niemiec i otrzymał w ten sposób okazję do zaprezentowania się na oczach samego selekcjonera Czesława Michniewicza.

Wychowanek Lecha Poznań nie mógł w związku z tym uciec od pytań o zaliczenie ewentualnego powrotu do kadry narodowej po zakończeniu ligowego pojedynku. Do tej pory graczowi Augsburga udało się zanotować tylko dwa występy w barwach „Biało-Czerwonych”.

- Trener bardzo dobrze mnie zna. Przepracowaliśmy może ze dwa czy trzy lata w młodzieżówkach i wie, co umiem. Potrafię grać na lewej, na środku jako półprawy obrońca, więc jest jakieś pole manewru. Muszę się skupić na swojej grze. Jeśli będę prezentował się tak, jak w tych meczach, to powołanie przyjdzie - przyznał Robert Gumny przed kamerą Viaplay i dodał, że może jeszcze parę rzeczy u siebie poprawić.

- Musimy znaleźć pozycję, na której będę dawał jak najwięcej. Mamy takie rozwiązanie, że w defensywie gram półprawego, a w ofensywie rozbiegamy się i gramy czwórką. To jest fajne ustawienie, podoba mi się, czasami mogę się zapędzić, jednak wiadomo, że większa odpowiedzialność jest w defensywie. Cel na następny sezon to na pewno gra w pierwszym składzie i dorzucenie paru asyst. W tym na razie nic się nie udało, a myślę, że z tego boczni obrońcy są rozliczani - powiedział defensor.

23-latek może pochwalić się rozegraniem 25 spotkań w trwających zmagań, z których to ostatnie z Bayernem Monachium zakończył przedwcześnie z powodu urazu. Piłkarz zapewnił, że nie jest on na szczęście groźny i wróci szybko do dalszej rywalizacji.

- Gdzieś delikatnie mnie ciągnie mięsień dwugłowy, ale to nic poważnego. Myślę, że za dwa czy trzy dni i dojdę do siebie. Była długa absencja, teraz tak naprawdę trzy mecze w krótkim czasie, organizm to odczuwa i po prostu chciałem, żeby w pełni zdrowy chłopak grał, bo mieliśmy wtedy dobry wynik - stwierdził Gumny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy