Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?!

Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.pl

Robert Lewandowski mógł przed startem bieżących rozgrywek przenieść się z Bayernu Monachium do Chelsea. Ostatecznie „The Blues” postanowili zainwestować mniejsze środki w sprowadzenie młodszego Romelu Lukaku - poinformował Gianluca Di Marzio na spotkaniu w warszawskiej Kinotece.

Dobrze poinformowany i znany na całym świecie dziennikarz przybył do Polski w celu promowania swojej książki „Grand Hotel Calciomercato” i w związku z tym nie mógł uniknąć szeregu pytań o kulisy jej powstania czy ciekawostek związanych z naszym krajem.

Gianluca Di Marzio postanowił w związku z tym wyjawić, że letnie plotki o możliwej przeprowadzce Roberta Lewandowskiego do Chelsea nie były wcale przesadzone, ponieważ „The Blues” rzeczywiście zabiegały o nawiązanie współpracy z bramkostrzelnym napastnikiem.

- Sądzę, że w najbliższym czasie Lewandowski nie opuści Bayernu. Tym bardziej że władze monachijczyków oczekują za niego 150 milionów euro. Powiem wam, że już minionego lata Bayern otrzymał ofertę w wysokości 140 milionów euro od Chelsea i Robert był naprawdę bliski odejścia. Ostatecznie Roman Abramowicz zdecydował się jednak na zainwestowanie 115 milionów euro w Romelu Lukaku, który był młodszy od Polaka - zdradził włoski dziennikarz.

Tym samym wcześniejsze sugestie medialne odnoszące się do zabiegów Piniego Zahaviego, który oferował usługi 33-letniego piłkarza londyńskiemu klubowi czy wypowiedzi szkoleniowca Thomasa Tuchela, uznane za żartobliwe, miały rzeczywiście coś wspólnego z rzeczywistością.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy