Rolnicy przeszkodzą Neymarowi i spółce? Mecz PSG zagrożony

Rolnicy przeszkodzą Neymarowi i spółce? Mecz PSG zagrożony
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Culture PSG I Four Four Two

W sobotę Toulouse planowo ma zagrać z Paris Saint-Germain w Ligue 1. Zdaniem mediów istnieje jednak ryzyko odwołania tego spotkania.

Powód jest dość niecodzienny. Jak czytamy, rozegranie meczu może zostać zakłócone przez protestujących w Tuluzie rolników. Farmerzy już od pewnego czasu ukazują swoje niezadowolenie wobec planów francuskiego rządu, który chce chcą zmniejszyć liczbę obszarów rolnych kwalifikujących się do unijnych dotacji.

W ostatnich dniach rolnicy blokowali miasto swoimi ciągnikami i podpalali opony. Jedna z czołowych postaci związku, w którym są zrzeszeni zasugerowała, że niewykluczone są protesty w pobliżu stadionu Toulouse przed samym meczem z PSG.

- Jeżeli minister nie zmieni zdania, nic nas nie powstrzyma. Dlaczego mielibyśmy nie protestować w sobotę przed stadionem? - zapytał retorycznie związkowiec.

Jeśli nastroje protestujących się nie zmienią, mecz faktycznie może zostać przełożony. Wszystko oczywiście w celu zapewnienia bezpieczeństwa członkom obu zespołów oraz kibicom, którym zależy wyłącznie na obejrzeniu spotkania. Na ten moment nic nie jest jednak przesądzone.

PSG przewodzi aktualnie tabeli francuskiej ekstraklasy z 62 punktami na koncie. Zespół Toulouse jest piętnasty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają Bayern Monachium: David Alaba podpisał wstępny kontrakt z nowym klubem. Hitowy transfer już w lipcu Bayern Monachium: David Alaba podpisał wstępny kontrakt z nowym klubem. Hitowy transfer już w lipcu OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy