Rybus szykuje się do opuszczenia Lokomotiwu. „Do tej pory nie podjęliśmy rozmów”

Rybus szykuje się do opuszczenia Lokomotiwu. „Do tej pory nie podjęliśmy rozmów” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Maciej Rybus przyznał w wywiadzie udzielonemu Mateuszowi Skwierawskiemu z „WP SportoweFakty”, że już niemal na pewno nie przedłuży wygasającej umowy z Lokomotiwem Moskwa.

Doświadczony obrońca jest związany z rosyjską drużyną do końca czerwca bieżącego roku, ale z uwagi na przerwanie trwających rozgrywek przez pandemię koronawirusa zostanie niejako zmuszony do pozostania w klubie do momentu zakończenia sezonu.

Po nastaniu tego momentu rozstanie się najprawdopodobniej definitywnie z zespołem „Kolejarzy”, ponieważ władze drużyny nie poczyniły od grudnia żadnych kroków zmierzających do przedłużenia współpracy z reprezentantem Polski.

- Jeżeli liga się wydłuży, to umowa będzie obowiązywać do zakończenia rozgrywek. Na 80 procent nie przedłużę jednak kontraktu. Do tej pory nie podjęliśmy rozmów i nikt nie powiedział, że zostanę. Nie negocjowaliśmy i rozumiem dokąd to zmierza - powiedział Maciej Rybus.

Mariusz Piekarski przyznał nie tak dawno na „Kanale Sportowym”, że 30-letni zawodnik może wkrótce wylądować w jednym z czołowych tureckich klubów. Agent piłkarza prowadził już nawet wstępne rozmowy na ten temat, ale te zostały wstrzymane z powodu koronawirusa.

- Mariusz już wcześniej był na wstępnych rozmowach, ale trudno mi powiedzieć, co będzie. Przez koronawirusa wszystko wyhamowało. Nie miałbym jednak nic przeciwko, żeby zmienić ligę. Syn jest jeszcze mały i nie chodzi do przedszkola, dlatego łatwiej wyjechać do innego kraju. W Lokomotiwie gram od trzech lat, zdobyłem mistrzostwo, za mną fajny etap. Nie zamykam się też na Rosję, jeżeli pojawi się ciekawa propozycja, to ją rozważę - przyznał obrońca.

Doświadczony defensor wystąpił w 21 spotkaniach moskiewskiego zespołu, w których zanotował cztery asysty.

Cały wywiad z Maciej Rybusem możecie przeczytać na stronie SportoweFakty.WP.pl.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką Bielsa: Klich może grać w najlepszych klubach świata. U mnie początkowo miał być środkowym obrońcą... Bielsa: Klich może grać w najlepszych klubach świata. U mnie początkowo miał być środkowym obrońcą... Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy