Sabina i Ciara „odwołują” mecze. Derby w Bundeslidze oraz spotkania w Belgii i Holandii przełożone

Sabina i Ciara „odwołują” mecze. Derby w Bundeslidze oraz spotkania w Belgii i Holandii przełożone
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Köln | KNVB | Pro League

Rozgrywanie spotkań podczas burzy niesie za sobą ogromne ryzyko. Mając to na uwadze, w Niemczech zdecydowano się odwołać jeden z dzisiejszych meczów. Z kolei w Holandii oraz Belgii zawieszono całkowicie rozgrywki.

Już dzisiaj mieliśmy być świadkami starcia derbowego pomiędzy Borussią Mönchengladbach oraz FC Köln, jednak z uwagi na nadciągający niż Sabina zawody nie dojdą do skutku. Decyzja zapadła dziś rano.

„Derby w Mönchengladbach nie odbędą się w niedzielę. Pracownicy niemieckiej służby meteorologicznej (DWD) nie spodziewają się trudnych warunków przed, ani w trakcie meczu. Niemniej zaraz po ostatnim gwizdku spodziewane jest nadejście niżu Sabina, który powinien objąć swoim rozmiarem cały region, a kulminacyjny moment nastąpi w nocy. I ponieważ nie jesteśmy w stanie zagwarantować kibicom bezpiecznego opuszczenia stadionu, Borussia Mönchengladbach po konsultacjach z miastem, strażą pożarną, policją oraz władzami ligi, zdecydowała się odwołać mecz. Nowa data rozegrania spotkania nie została jeszcze ustalona, przy czym bilety zachowują swoją ważność” – czytamy w oświadczeniu ekipy z Kolonii.

Na razie nic nie wskazuje na to, aby drugi z zaplanowanych na dzisiaj pojedynków niemieckiej Bundesligi tj. mecz Bayernu Monachium z RB Lipsk, miał zostać przełożony.

O wiele poważniej sprawa wygląda w Holandii oraz Belgii, gdzie wszystkie niedzielne spotkania zostały odwołane. Tam z kolei obawiają się huraganu Ciara, który może przynieść za sobą wiatr w porywach do 120 km/h. Tym samym nie zobaczymy dzisiaj takich spotkań jak AZ Alkmaar – Feyenoord Rotterdam czy Standard Liège – Club Brugge.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy