Sala nie chciał transferu do Cardiff. Ujawniono wiadomości Argentyńczyka: „Dla niego liczą się tylko pieniądze!”

Sala nie chciał transferu do Cardiff. Ujawniono wiadomości Argentyńczyka: „Dla niego liczą się tylko pieniądze!”
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: L'Equipe Enquete

Podczas programu dokumentalnego „L'Equipe Enquete” ujawniono kulisy rozmów Emiliano Sali.

Emiliano Sala zginął w wypadku samolotu na trasie z Nantes do Cardiff. Argentyńczyk leciał na Wyspy, aby odbyć pierwszy trening po tym, jak został sprzedany do klubu z Premier League za 15 milionów funtów.

Francuskie media wyemitowały dokument o Argentyńczyku. W nim znalazły się między innymi nieujawnione dotąd wiadomości, które piłkarz wysłał do jednego z kolegów. Na ich podstawie można wywnioskować, że Sala był negatywnie nastawiony do pomysłu transferu.

- Ostatniej nocy wysłałem wiadomość do Meissy [N'diaye, agent Argentyńczyka], ten zadzwonił do mnie po kilku godzinach. Powiedział mi, że dostał wiadomość od Francka Kity [syn Waldemara Kity] z prośbą o rozmowę. Wtedy dowiedziałem się, że chcą mnie sprzedać. Wszystko jest wynegocjowane i zależy im na tym, abym przeprowadził się do Cardiff.

- To prawda, że oferują mi wysoki kontrakt, ale patrząc na perspektywy sportowe, nie jest to ciekawy krok. Oni robili jednak wszystko, aby mnie tam wepchnąć. Chciałbym czegoś lepszego, ale chyba nie zawsze można mieć wszystko.

W kolejnej wiadomości zawodnik wypowiedział się na temat Waldemara Kity, właściciela Nantes.

- Nie chcę z nim rozmawiać, bo szkoda na to nerwów. Brzydzę się nim. On chce mnie sprzedać za wszelką cenę. Zależy mu wyłącznie na pieniądzach. Mówił, żebym tam poleciał. Nie interesuje go moje zdanie. Nie wiem, co robić. To bardzo trudne — dodał w ujawnionej na łamach „L'Equipe” treści rozmów, Emiliano Sala.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern mistrzem Niemiec 2020/2021 [OFICJALNIE] Bayern mistrzem Niemiec 2020/2021 [OFICJALNIE] Piotr Zieliński z golem i asystą w meczu ze Spezią [WIDEO] Piotr Zieliński z golem i asystą w meczu ze Spezią [WIDEO] OFICJALNIE: Neymar 2025 OFICJALNIE: Neymar 2025 FC Barcelona na łowach w Ajaksie. Wypatrzony następca Busquetsa?! FC Barcelona na łowach w Ajaksie. Wypatrzony następca Busquetsa?! Kibicowski dramat, czyli ile zapłacimy za oglądanie rozgrywek piłkarskich w sezonie 2021/2022 Kibicowski dramat, czyli ile zapłacimy za oglądanie rozgrywek piłkarskich w sezonie 2021/2022 Real Madryt, Juventus i FC Barcelona odpowiadają UEFA. Wspólny komunikat [OFICJALNIE] Real Madryt, Juventus i FC Barcelona odpowiadają UEFA. Wspólny komunikat [OFICJALNIE] Tytoń ma nowego rywala. Powalczy o miejsce z byłym reprezentantem Holandii [OFICJALNIE] Tytoń ma nowego rywala. Powalczy o miejsce z byłym reprezentantem Holandii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy