Salamon wraca do Polski. Pozostały formalności

Salamon wraca do Polski. Pozostały formalności fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Weszlo.com | Meczyki.pl

Bartosz Salamon powinien w najbliższych dniach sfinalizować swoją przeprowadzkę ze SPAL 2013 do Lecha Poznań - poinformowali Damian Smyk z Weszlo.com i Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Radosław Nawrot z Interia.pl poinformował jako pierwszy o fakcie, że „Kolejorz” wykazuje poważne zainteresowanie usługami dziewięciokrotnego reprezentanta Polski.

Niedługo później wspomniani wyżej panowie doprecyzowali przekazane wieści i stwierdzili, że transfer środkowego obrońcy ze SPAL 2013 do ekipy z województwa wielkopolskiego jest już w zasadzie przesądzony i powinien zostać dopięty jeszcze przed wylotem zespołu na zgrupowanie do tureckiego Belek, gdzie ma udać się w niedzielę.

Bartosz Salamon ma wkrótce pojawić się w Polsce w celu przejścia obligatoryjnych testów medycznych, aby następnie po ich zaliczeniu podpisać trzyletni kontrakt z Lechem Poznań.

Pozostałe szczegóły transferu nie są jeszcze znane, ale należy przypuszczać, że drużyna prowadzona przez Dariusza Żurawia wyłoży pewną sumę na sprowadzenie 29-letniego zawodnika, którego umowa z obecnym pracodawcą ulega wygaśnięciu wraz z końcem czerwca 2021 roku.

Dla środkowego obrońcy przenosiny do „Kolejarza” oznaczają jego powrót do rodzimego kraju i miasta po blisko 15 lat przerwy, bo właśnie w wieku juniorskim zdecydował się opuścić szeregi ekipy z województwa wielkopolskiego na rzecz kontynuowania swojej przygody z futbolem we Włoszech, gdzie zaliczył pobyt w takich klubach jak Brescia, AC Milan, Sampdoria, Pescara, Cagliari czy Frosinone.

Salamon jest od sierpnia 2017 roku związany ze SPAL (z przerwą na wypożyczenie do Frosinone w sezonie 2018/2019). Od tego czasu udało mu się wystąpić w 44 meczach „Biancazzurri” i zdobyć w nich dwie bramki. Obie padły w trwających rozgrywkach, w których defensor zanotował 14 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy