Sanogo pod obserwacją. Zagraniczny transfer napastnika?!

Sanogo pod obserwacją. Zagraniczny transfer napastnika?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Interia

Vamara Sanogo nie narzeka na brak zainteresowania.

Francuski napastnik trafił do naszego kraju w 2016 roku, kiedy to został zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Po kilku miesiącach pozyskała go Legia Warszawa, ale Sanogo szybko wrócił do zespołu z województwa śląskiego na zasadzie wypożyczenia i gra w nim do dzisiaj. W pierwszej części sezonu Ekstraklasy atakujący pokazał się z bardzo dobrej strony i po 15 kolejkach ma na koncie osiem bramek.

Wypożyczenie Sanogo do Sosnowca kończy się 30 czerwca 2019 roku (w umowę wpisano prawdopodobnie opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy). Już teraz jest on jednak obserwowany przez wysłanników kilku klubów. Jak podaje Interia, ostatnio obserwowali go przedstawiciele Saint-Étienne (Ligue 1), HSV (2. Bundesliga), Queens Park Rangers (Championship) oraz mistrza Czech - Viktorii Pilzno. Niewykluczone więc, że Francuz w najbliższym czasie opuści Polskę.

Przed przeprowadzką nad Wisłę Sanogo występował w Metz, Fleetwood Town oraz Nuneaton Borough.

Kontrakt napastnika z Legią jest ważny do 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy