Sarri może odejść z Chelsea nawet po wygraniu Ligi Europy. Mocny kandydat na następcę Włocha

Sarri może odejść z Chelsea nawet po wygraniu Ligi Europy. Mocny kandydat na następcę Włocha fot.
Mateusz Michałek
Źródło: La Gazzetta dello Sport I Sport Mediaset

Włoskie media sugerują, że Chelsea może zwolnić Maurizio Sarriego nawet w przypadku triumfu „The Blues” w Lidze Europy.

Chelsea zagra z Arsenalem o końcowe zwycięstwo w LE 29 maja. Nawet jeśli trzeci zespół zakończonego sezonu Premier League pokona rywala zza miedzy, zdaniem „La Gazzetta dello Sport” Sarri może stracić pracę. Pozycja 60-latka na Stamford Bridge nie jest mocna i spora część sympatyków „The Blues” oczekuje zmiany na stanowisku menedżera.

Jeśli Sarri opuści Chelsea, zapewne wróci do Włoch. Kto może zająć jego miejsce w londyńskim klubie? Jak podaje Sport Mediaset - Frank Lampard.

Włoscy dziennikarze donoszą, że pomysł zatrudnienia klubowej legendy już od dłuższego czasu jest rozważany w gabinetach władz „The Blues”. W przypadku faktycznego zwolnienia Sarriego, szanse na powrót Lamparda na Stamford Bridge będą naprawdę duże.


40-latek rozpoczął karierę menedżerską w zeszłym roku, przejmując Derby County. Od tamtej pory ekipa z hrabstwa Derbyshire rozegrała pod jego wodzą 55 meczów. Zanotowała 25 zwycięstw, 15 remisów i 15 porażek. Fazę zasadniczą sezonu Championship piłkarze Lamparda zakończyli na szóstym miejscu w tabeli. W pierwszym spotkaniu baraży o awans do Premier League ulegli Leeds United 0:1.

Lampard w trakcie kariery zawodniczej zanotował 640 występów w koszulce Chelsea.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy