Schalke 04 przeprowadza wielkie czystki. 11 zawodników na wylocie

Schalke 04 przeprowadza wielkie czystki. 11 zawodników na wylocie fot. Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Kicker

Spadek Schalke 04 już od dawna był pewny, ale klub nie zamierza rozpaczać i planuje wykorzystać ten trudny moment do przeprowadzenia koniecznych zmian, twierdzi „Kicker”.

Kibice Schalke 04 nie mieli ostatnimi czasy łatwego losu. W kończącym się sezonie nie udało się uniknąć tego, czego można było się spodziewać już od dłuższego czasu. Drużyna zaliczyła fatalny sezon i od dawna wiadomo, że nie tylko spadnie do 2. Bundesligi, ale też zajmie ostatnie miejsce w tabeli. Sytuacja finansowa nie jest dobra, zatem trudno spodziewać się natychmiastowej poprawy sytuacji.

Mimo to działacze zamierzają zrobić co w ich mocy, by jak najszybciej skierować „die Knappen” na właściwe tory. Zdaniem „Kickera”, w klubie opracowywany jest plan, który zakłada kompleksową przebudowę zespołu. Cały proces zainicjować ma pozbycie się znacznej części zawodników.

Dziennik dotarł do informacji, iż co najmniej 11 piłkarzy wkrótce pożegna się z klubem. Są to gracze, których współpraca była przewidziana do tego lata - ekipa z Gelsenkirchen nie zamierza przedłużać z nimi współpracy.

Co za tym idzie, tego lata odejdą Nabil Bentaleb, Michael Langer, Shkodran Mustafi oraz Alessandro Schöpf, których kontrakty najzwyczajniej wygasają. Do tej grupy dołączą Bastian Oczipka i Benjamin Stambouli, których umowy zakładały współpracę wyłącznie w pierwszej Bundeslidze i w związku ze spadkiem ulegają automatycznemu rozwiązaniu. Ponadto klub nie przedłuży wypożyczeń Gonçalo Paciêncii, Frederika Rønnowa, Kiliana Ludewiga oraz Williama.

Na wylocie jest również posiadający polskie korzenie Steven Skrzybski. W szczerej rozmowie z działaczami dowiedział się on, że umowa nie zostanie przedłużona, ponieważ „Schalke chce wykorzystać obecną sytuację, by dokonać jak największych zmian” - cytuje zawodnika wspomniany wyżej dziennik.

Przedłużenia współpracy mogą się za to spodziewać Klaas-Jan Huntelaar oraz Sead Kolašinac. Obaj już wcześniej grali w Schalke i zeszłej zimy postanowili pomóc klubowi w desperackiej walce o utrzymanie. Misja się nie powiodła, ale klub oraz zawodnicy uznali, że ich obecność może pomóc w odbudowie drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy