Schalke 04 przeprowadza wielkie czystki. 11 zawodników na wylocie

Schalke 04 przeprowadza wielkie czystki. 11 zawodników na wylocie fot. Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Kicker

Spadek Schalke 04 już od dawna był pewny, ale klub nie zamierza rozpaczać i planuje wykorzystać ten trudny moment do przeprowadzenia koniecznych zmian, twierdzi „Kicker”.

Kibice Schalke 04 nie mieli ostatnimi czasy łatwego losu. W kończącym się sezonie nie udało się uniknąć tego, czego można było się spodziewać już od dłuższego czasu. Drużyna zaliczyła fatalny sezon i od dawna wiadomo, że nie tylko spadnie do 2. Bundesligi, ale też zajmie ostatnie miejsce w tabeli. Sytuacja finansowa nie jest dobra, zatem trudno spodziewać się natychmiastowej poprawy sytuacji.

Mimo to działacze zamierzają zrobić co w ich mocy, by jak najszybciej skierować „die Knappen” na właściwe tory. Zdaniem „Kickera”, w klubie opracowywany jest plan, który zakłada kompleksową przebudowę zespołu. Cały proces zainicjować ma pozbycie się znacznej części zawodników.

Dziennik dotarł do informacji, iż co najmniej 11 piłkarzy wkrótce pożegna się z klubem. Są to gracze, których współpraca była przewidziana do tego lata - ekipa z Gelsenkirchen nie zamierza przedłużać z nimi współpracy.

Co za tym idzie, tego lata odejdą Nabil Bentaleb, Michael Langer, Shkodran Mustafi oraz Alessandro Schöpf, których kontrakty najzwyczajniej wygasają. Do tej grupy dołączą Bastian Oczipka i Benjamin Stambouli, których umowy zakładały współpracę wyłącznie w pierwszej Bundeslidze i w związku ze spadkiem ulegają automatycznemu rozwiązaniu. Ponadto klub nie przedłuży wypożyczeń Gonçalo Paciêncii, Frederika Rønnowa, Kiliana Ludewiga oraz Williama.

Na wylocie jest również posiadający polskie korzenie Steven Skrzybski. W szczerej rozmowie z działaczami dowiedział się on, że umowa nie zostanie przedłużona, ponieważ „Schalke chce wykorzystać obecną sytuację, by dokonać jak największych zmian” - cytuje zawodnika wspomniany wyżej dziennik.

Przedłużenia współpracy mogą się za to spodziewać Klaas-Jan Huntelaar oraz Sead Kolašinac. Obaj już wcześniej grali w Schalke i zeszłej zimy postanowili pomóc klubowi w desperackiej walce o utrzymanie. Misja się nie powiodła, ale klub oraz zawodnicy uznali, że ich obecność może pomóc w odbudowie drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy