2024-10-02 12:06:53; Aktualizacja: 2 godziny temu
Sędzia zasłabł w trakcie meczu Championship. Musiał zostać przetransportowany do szpitala Fot. Sky Sports
Norbert Bożejewicz Źródło: Sky Sports

Spotkanie pomiędzy West Bromwich Albion a Middlesbrough (0:1) zostało przerwane w pierwszej połowie z powodu nagłej niedyspozycji arbitra liniowego Roba Smitha.

W tle toczącej się rywalizacji na poziomie Ligi Mistrzów odbywały się mecze na zapleczu Premier League.

W jednym z nich, w którym naprzeciw sobie stanęły jedenastki West Bromwich Albion oraz Middlesbrough doszło do niebezpiecznego zdarzenia, które doprowadziło do przerwania pojedynku na osiem minut.

Ta przerwa została spowodowana nagłą niedyspozycją arbitra liniowego Roba Smitha, który w początkowej fazie spotkania usiadł na murawie po zgłoszeniu zawrotów głowy.

Niezwłocznie sztaby medyczne obu ekip udzieliły sędziemu pierwszej pomocy i podjęły decyzję o konieczności przetransportowania go do najbliższego szpitala.

W międzyczasie do przejęcia jego funkcji szykował się czwarty arbiter Jacob Miles, którego też musiał ktoś zastąpić. I tu z pomocą zespołowi sędziowskiemu przyszedł Edward Smart, oglądający mecz z wysokości trybun.

Anglik pełni na co dzień funkcję asystenta w spotkaniach na poziomie Premier League. Dlatego mógł z marszu wcielić się w rolę sędziego technicznego. Dzięki temu rywalizacja mogła być kontynuowana i zakończyła się zwycięstwem Middlesbrough po trafieniu zanotowanym przez Haydena Hackneya.

Z kolei wspomniany Smith spędził noc w jednej z placówek medycznych i w środowy poranek miał zostać poddany szczegółowym badaniom w celu zlokalizowania problemu jego nagłej niedyspozycji.