Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

2024-05-18 21:28:58; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: sporx.com

José Mourinho jeszcze parę dni temu wydawał się faworytem do objęcia Fenerbahçe. Obecnie jednak jest o krok od przenosin do Beşiktaşu - twierdzi wiceprezydent klubu, Hüseyin Yücel.

Mistrzem Turcji niemalże na pewno zostanie Galatasaray, co z kolei zapowiada przetasowania w innych czołowych zespołach nad Bosforem. W kontekście Fenerbahçe padło zatem nazwisko José Mourinho.

O chęci zakontraktowania tego niezwykle utytułowanego szkoleniowca wspomniał publicznie kandydat na prezydenta klubu, Aziz Yıldırım.

- Spotkaliśmy się z José i rozmawialiśmy przez dwie godziny. Pytałem o te 15 milionów euro, które miałby dostawać w Arabii Saudyjskiej. Jak myślisz? Czy to prawda? Jeśli dogada się z nami, nie pójdzie do Arabii Saudyjskiej. On nie potrzebuje pieniędzy i jeśli obecny prezydent chce z nim współpracować, to może go podpisać. Jeśli natomiast ja wygram, to będę z nim kontynuował rozmowy - stwierdził.

Wydaje się jednak, że z pozyskania 61-latka do Fenerbahçe nici, ponieważ konkretniejszy w rozmowach jest Beşiktaş. Jak poinformował wiceprezydent podmiotu Hüseyin Yücel, udało się spełnić wymagania finansowe Mourinho.

- Około miesiąc temu spotkałem się z José w Stambule. Powiedziałem mu, że chciałbym go zobaczyć w Beşiktaşie. On natomiast stwierdził, że po odpowiedniej propozycji, dokona oceny i wrócimy do tematu. Teraz spełniamy wasze oczekiwania - stwierdził do kibiców.

- Jako klub spełniliśmy wymagania finansowe Mourinho. Na zarządzie ten pomysł zostanie poddany ocenie, a w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie we Włoszech - dodał.

Portugalczyk pozostaje bez pracy od stycznia po tym, jak rozstał się z AS Romą. Wspólnie z tym klubem wygrał Ligę Konferencji Europy. Dodatkowo w swojej karierze prowadził takie kluby jak między innymi Inter Mediolan, FC Porto, Real Madryt czy Manchester United oraz Chelsea.