Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów”

Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: TVP Sport

Szymon Pawłowski radzi sobie naprawdę nieźle w rezerwach Lecha Poznań. Kibice zaczęli zatem żartować o jego przenosinach do pierwszego zespołu. 37-latek odniósł się do tej sprawy w rozmowie z TVP Sport.

Doświadczony skrzydłowy z Połczyna-Zdrój zapisał kilka naprawdę udanych rozdziałów w historii Lecha Poznań. Na przestrzeni ponad 150 występów w barwach wielkopolskiego klubu zanotował 27 trafień i 30 asyst. Okres ten wzbogacił zdobyciem trzech trofeów - mistrzostwa i dwóch Superpucharów Polski.

Po opuszczeniu Bułgarskiej Pawłowski grał jeszcze w Bruk-Bet Termalice Nieciecza i Zagłębiu Sosnowiec.

Pod koniec stycznia 2023 roku 37-latek ponownie zawitał do Lecha, a dokładniej do drugoligowych rezerw.

Ofensywny pomocnik, mogący grać również w ataku, sprawuje się na trzecim szczeblu naprawdę nieźle. Na koncie ma już osiem trafień i asystę. Ostatnio popisał się w starciu z rezerwami ŁKS-u Łódź, notując dublet.

Po spotkaniu krytyczni wobec rządów Mariusza Rumaka kibice domagali się włączenia weterana do pierwszej kadry. „Dawać Szymka na niedzielę, nie będzie gorszy od naszych skrzydłowych” - można było przeczytać w komentarzach.

***

„Dawać go do pierwszej drużyny, gorszy od niego nie będzie”. Weteran Lecha Poznań błysnął w rezerwach [WIDEO]

***

Tak jak można było się spodziewać, na taki ruch praktycznie nie ma szans. 

- Nie było żadnych takich rozmów. Nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat, nie było takiego pomysłu. Nawet pół żartem, pół serio. Pierwszy zespół ma swoją kadrę, dobrych piłkarzy i pierwszeństwo ma młodzież - wyjaśnił w rozmowie z TVP Sport Szymon Pawłowski.

- Patrząc na mój PESEL i to, jak wszystko wygląda w piłce, przychodząc do drugiego Lecha, nie myślałem o tym, żeby przez rezerwy trafić do „jedynki”. Skupiałem się na tym, jakie są moje zadania i co mogę dać tym młodym chłopakom. Chciałem im pomóc w rozwoju. Cieszę się, że ciągle dobrze się czuję. Piłka cały czas sprawia mi wiele radości. Trenuję z młodymi zawodnikami, którzy są szybcy, skoczni, żądni wygrywania, robienia kariery. Ciągle jestem wiodącą postacią w zespole i z tego jestem zadowolony - dodał 17-krotny reprezentant Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy