Sevilla nie wykupi Silvy. Piątek będzie miał rywala?!

Sevilla nie wykupi Silvy. Piątek będzie miał rywala?! fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Źródło: Fabrizio Romano

Sevilla nie zdecyduje się na wykup André Silvy.

23-latek trafił do stolicy Andaluzji w sierpniu minionego roku. Jego pierwsze miesiące w nowym zespole były bardzo udane i wydawało się, że Sevilla zdecyduje się na skorzystanie z opcji pierwokupu napastnika. W ostatnich tygodniach ten jednak doznał kontuzji, która przekreśla szanse na transfer.

Według doniesień Fabrizio Romano Portugalczyk wróci do Milanu. Tam miałby rzekomo stać się alternatywą dla Krzysztofa Piątka. Sam zawodnik nie jest jednak szczególnie zainteresowany pełnieniem funkcji zmiennika Polaka.

Z tego względu ręce pełne roboty będzie miał agent napastnika, Jorge Mendes. 53-latek nawiązał już kontakt z klubami występującymi w Premier League oraz LaLiga. Zespół rozgrywający swoje spotkania na San Siro oczekuje za swojego atakującego blisko 30 milionów euro. Wydaje się zatem, że transfer gotówkowy nie wchodzi raczej w rachubę. Bardziej prawdopodobna jest wymiana graczy bądź wypożyczenie.

Urodzony w Baguim do Monte piłkarza trafił do Mediolanu z Porto w lipcu 2017 roku. Ostatni sezon spędził z kolei we wspomnianej Sevilli.

Na ligowych boiskach Silva zanotował 27 występów. W tym czasie strzelił dziewięć goli i zanotował dwie asysty. Jego kontrakt z Milanem obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy