Sevilla z ambitnym planem. Chce sięgnąć po graczy Realu Madryt i Barcelony

2024-04-18 15:13:21; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Sevilla z ambitnym planem. Chce sięgnąć po graczy Realu Madryt i Barcelony
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Relevo.com

Sevilla myśli poważnie o sprowadzeniu Marca Guiuego z Barcelony i Ardy Gülera z Realu Madryt - poinformowali Alonso Rivero i Samuel Silva z Relevo.com.

Klub z Andaluzji prezentuje się już drugi sezon z rzędu poniżej oczekiwań. W poprzednim udało się jeszcze uratować ogólną ocenę całych rozgrywek poprzez odniesienie zwycięstwa w Lidze Europy.

Z kolei te obecne zakończy bez zdobycia jakiegokolwiek trofeum i na dodatek najprawdopodobniej w środku stawki bez prawa do startu w europejskich pucharach.

Zaistniała sytuacja zmusi zespół do zaciśnięcia pasa. Mimo to patrzy on z optymizmem na nadchodzące okno transferowe, licząc na wzmocnienie szeregów paroma interesującymi zawodnikami, którzy podniosą jakość drużyny.

Alonso Rivero i Samuel Silva z Relevo.com uważają, że jednymi z poważniej rozważanych kandydatów do dołączenia do Sevilli są Marc Guiu z Barcelony i Arda Güler z Realu Madryt.

Obaj są rozważani w kontekście wypożyczeń. Pierwszy z nich ma większe szanse na zaliczenie takiej przeprowadzki. „Duma Katalonii” wstrzymuje się jednak z podjęciem decyzji w stosunku do przyszłości wychowanka, bo czeka na zamknięcie sprawy zatrudnienia następcy Xaviego.

Z kolei reprezentant Turcji pragnie nie tylko wrócić do regularnej gry, ale także celuje w dołączenie do zespołu rywalizującego w europejskich pucharach. Dlatego na razie nie spogląda przychylnym okiem w kierunku zainteresowania ekipy z Andaluzji.

18-letni napastnik zdążył w obecnym sezonie zanotować dwa trafienia w siedmiu występach w pierwszej drużynie Barcelony.

Natomiast turecki ofensywny pomocnik przez poważne kłopoty zdrowotne zdobył tylko bramkę w siedmiu grach.