Skandal w Grecji. Świderski padł ofiarą pseudokibiców i... policji

Skandal w Grecji. Świderski padł ofiarą pseudokibiców i... policji fot. PAOK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: PAOK| Sport24.gr

Karol Świderski był jedną z ofiar niedzielnego pojedynku pomiędzy Olympiakosem i PAOK-iem.

W niedzielny wieczór naprzeciw siebie stanęły dwie najmocniejsze ekipy, jeśli chodzi o ligę grecką. W Pireusie doszło bowiem do pojedynku pomiędzy Olympiakosem i PAOK-iem.

Potyczka obu tych drużyn zakończyła się remisem w stosunku 1-1. Gole zdobywali tego dnia Mathieu Valbuena dla gospodarzy oraz Sverrir Ingi Ingason dla gości.

Rezultat tej potyczki zszedł jednak na drugi plan. Wszystko przez atak, którego dopuścili przed meczem pseudokibice powiązani z miejscowym Olympiakosem.

Piłkarze nie kwapili się z wjazdem na stadion, ponieważ wejście do szatni zostało obstawione przez sympatyków gospodarzy. Kiedy ci zauważyli, że goście z Salonik czekają przed bramą, postanowili zaatakować ich w autokarze.

Wtedy to do akcji wkroczyła policja, która działała nieudolnie do tego stopnia, że od jednego z funkcjonariuszy tarczą oberwał także były piłkarz Jagiellonii Białystok, Karol Świderski. Ucierpieć miał też rzekomo jego kolega, Alexandros Paschalakis.

Zażenowania całą sprawą nie ukrywał klub Polaka, który wydał specjalne oświadczenie, w którym oczekuje wyjaśnień od miejscowej policji.

- Karol nie doznał takiej kontuzji, która nie pozwoliłaby mu wystąpić w meczu. Zaskakuje nas jednak fakt, że policjanci, którzy powinni pilnować bezpieczeństwa, nie tylko tego nie robią, ale również pozwalają chuliganom na tego typu działania. Do tego policja atakuje też piłkarzy, co z kolei jest kompletnie niedorzeczne - napisano.

Polak pomimo różnych perturbacji wyszedł tego dnia w pierwszym składzie. Opuścił jednak boisko w 66. minucie i został zastąpiony przez Chubę Akpoma.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy