Skauci z Bundesligi obserwują belgijski talent

 Skauci z Bundesligi obserwują belgijski talent
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: HET NIEUWSBLAD

Przedstawiciele Hamburgera SV i Werderu Brema regularnie oglądają występy Landry’ego Dimaty.

Od kilku miesięcy snajper był łączony z przenosinami do Wolfsburga. W styczniu niemieckie i belgijskie media informowały o spotkaniach w sprawie jego przenosin do Niemiec. Później zaprzeczał temu dyrektor sportowy „Wilków”, Olaf Rebbe, a także sam zawodnik. Jednak teraz dyrektor sportowy Oostende, Luc Devroe, stwierdził coś innego.

- Tak, byłem 28 stycznia w Wolfsburgu. Minęło już dużo czasu, ale mogą wciąż być zainteresowani.

- Oprócz Wolfsburga siedzą tutaj obserwatorzy z Hamburga i Werderu – powiedział Devroe.

Taka konkurencja może pozytywnie wpłynąć na działania „Wilków”, którzy powinni teraz poczynić bardziej zdecydowane kroki, jeśli faktycznie chcą pozyskać Belga. Werder szuka od dłuższego czasu napastnika, gdyż przed kolejnym sezonem chcą się znacznie wzmocnić i utrzymać swoją pozycję w środku tabeli lub awansować do europejskich pucharów. Pierwszym wyborem miał być ich wychowanek, Davie Selke, ale może okazać się zbyt drogi dla zespołu z Weserstadion. 

HSV, podobnie jak Wolfsburg, jest zamieszane w walkę o utrzymanie i w ostatniej kolejce rozegrają spotkanie pomiędzy sobą, które przesądzi o grze w barażu. Mimo słabej dyspozycji hamburczyków, ich napastnik Bobby Wood jest rozchwytywany przez wiele klubów, a w składzie nie ma dla niego odpowiednich następców. Choć odkryciem przyszłego sezonu może być Fiete Arp, robiący furorę na młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Landry Diamata rozegrał w obecnych rozgrywkach 34 oficjalne spotkania i strzelił czternaście bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy