Sky Sports: Kto następcą Wengera? Oto faworyci działaczy Arsenalu

Sky Sports: Kto następcą Wengera? Oto faworyci działaczy Arsenalu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Sky Sports przedstawiło nowe doniesienia w sprawie zatrudnienia menedżera przez Arsenal.

Przypomnijmy, że kilka dni temu londyński klub poinformował, iż po zakończeniu sezonu opuści go Arsène Wenger. Spekulacje dotyczące tego, kto zostanie następcą Francuza zaczęły spływać do nas w zasadzie zaraz po opublikowaniu oświadczenia przez „Kanonierów”.

Dziennikarze Sky Sports sugerują, że działacze Arsenalu mają różnych faworytów w kontekście zatrudnienia nowego menedżera. Dyrektor generalny klubu, Ivan Gazidis, optuje podobno za Mikelem Artetą. 53-latek uważa, że „Kanonierzy” powinni zdecydować się na odważny krok i postawić na młodego szkoleniowca.

Podkreślmy, że 36-letni Arteta, który w przeszłości był zawodnikiem Arsenalu, obecnie pełni rolę asystenta Pepa Guardioli w Manchesterze City.

Dyrektor ds. piłkarskich Arsenalu, Raul Sanllehí, patrzy na całą sprawę nieco inaczej. Jego zdaniem najlepszym wyjściem byłoby zatrudnienie bezrobotnego obecnie Luisa Enrique. Wybór nie dziwi, ponieważ panowie znają się doskonale z Barcelony. Sanllehí przed trafieniem do Londynu spędził w niej kilkanaście lat.

Sven Mislintat, a więc nowy szef skautów Arsenalu, uważa z kolei, że „Kanonierom” najwięcej dałoby nawiązanie współpracy z Julianem Nagelsmannem (obecnie Hoffenheim) lub Domenico Tedesco (Schalke 04).

Sky Sports podkreśla, że w tym momencie mało prawdopodobne jest objęcie Arsenalu przez Brendana Rodgersa, który do tej pory również przewijał się w medialnych doniesieniach.

Na ten moment nic nie jest jednak przesądzone.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy